EN | CZ | SK

Výhody B Visa

B Visa

Výhody B1 visa, B2 Visa

Návštevnícke B víza sú ideálnym typom víz pre tých, ktorí sa snažia vstúpiť do USA kvôli biznisu alebo dovolenke či zábave a relaxu. Programy B-1, ktorý je zameraný na obchod a B-2, ktorý sa zameriava na dovolenku a relax v USA, nie sú tak komplikované, ako by sa mohlo zdať. V skutočnosti je to vynikajúci spôsob pre jednotlivcov, na základe ktorého môžu vstúpiť do USA bez akýchkoľvek problémov. Proces podávania žiadosti je pomerne jednoduchý a priamočiary. V tomto článku Vám priblížime niekoľko kľúčových výhod víz B-1/2.

Iné možnosti

Zaujímavou vecou pri B vízach je to, že vďaka ním môžete vstúpiť nielen na územie USA, ale môžete navštíviť Kanadu alebo Mexiko na maximálne 30 dní. Je potrebné, aby ste sa vrátili späť do USA pred uplynutím časovej lehoty. Lehota, je väčšinou uvedená na vašom I-94 formulári, ktorý vám je odovzdaný, keď vstúpite do USA

Kto môže získať B víza?

Na rozdiel od iných víz, B vízum je priamočiarejšie. To dáva ľuďom možnosť zvýšiť svoje šance na vstup do USA bez akýchkoľvek ťažkostí. Existujú prípady, keď držiteľ víz nemôže zmeniť svoj vízový status na iný typ víz, ako je napr. J-2, H-4 alebo F-2 víza. To je zvyčajne prípad so vzdialenejšími členmi rodiny, alebo sa to týka starých rodičov. Avšak títo kandidáti majú stále nárok na B-2 víza.

Krátkodobé pobyty v USA

Mnoho ľudí plánuje navštíviť USA len na krátku dobu. Nebolo by teda veľmi praktické žiadať o víza, ktorých cieľom je poskytnúť dlhodobý pobyt v USA. B-1 vízum dáva jednotlivcom možnosť vstúpiť do USA, ak potrebujú navštíviť nejaký seminár, konferenciu, prípadne nejaký tréning alebo školenie, dokonca sa poskytujú aj jednotlivcom, ktorí participujú na projektoch, z ktorých americké inštitúcie nemajú žiaden úžitok.

Žiadosť o predĺženie

Väčšina z vízových programov neumožňujú jednotlivcovi žiadať o predĺženie pobytu. Napríklad, bezvízový program, ako ESTA, umožňuje jednotlivcom ostať v USA po dobu maximálne 90 dní bez možnosti predĺženia, alebo zmeny vízového statusu. Pri B vízach je veľmi jednoduché požiadať o predĺženie víz. Môžete požiadať o predĺženie o ďalších 6 mesiacov a neskôr môžete požiadať o ďalších 6 mesiacov vyplnením formulára I-539. Zároveň, B víza Vám umožňujú zmeniť aj Váš vízový status.

Ak budete mať  na pamäti hore uvedené osobitosti týchto víz, uvedomíte si, že B vízový program je ideálny pre jednotlivcov, ktorí hľadajú jednoduchý spôsob ako sa dostať do USA, bez toho, aby museli podstúpiť zložité a vyčerpávajúce postupy, ktoré sú nevyhnutné pri iných typoch víz. Nesmiete však zabudnúť na to, že aj pri tomto vízovom programe musíte postupovať pozorne a poskytnúť všetky potrebné dokumenty správne vyplnené, aby ste zvýšili svoju šancu na zisk týchto víz.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme