EN | CZ | SK

Rozdiel medzi ESTA a B1 Biznis Víza

esta

Rozdiel medzi ESTA a B1 Biznis Víza

Pri podávaní žiadosti o víza, mnohí žiadatelia nevedia nájsť rozdiel medzi ESTA a B1 vízami. V prípade, že nebudete vedieť aký je medzi nimi rozdiel, môže to spôsobiť problémy, hlavne ak neviete ako dlho bude Váš pobyt v USA trvať. To je jeden z dôvodov, prečo majú jednotlivci, ktorí sa chcú navštíviť USA, za úlohu presne zvážiť všetky aspekty svojej cesty do USA. V tomto článku Vám priblížime zákaldné rozdiely medzi programom ESTA a B-1 Business Visa.

Kto má právo na B-1 Business Visa?

B-1 vízum dáva jednotlivcom možnosť vstúpiť do USA kvôli vykonávaniu podnikateľskej činnosti vzťahujúcej sa na obmedzenú dobu. Je to ideálny vízový program pre jednotlivcov, ktorí majú záujem zapojiť sa do nezávislých projektov, spolupracovať s ďalšími podnikateľmi, zúčastniť sa školenia alebo nejakej konferencie v USA. Držiteľ B-1 víz má dovolený pobyt v USA po dobu maximálne 6 mesiacov. Okrem toho Váš pobyt nesmie presiahnuť jeden rok a musí byť určený ešte pred vstupom na územie USA, resp. oficiálne prezentovaný na letisku pred poverenými úradníkmi.

Proces získavanie týchto víza je veľmi priamočiary a rýchly. Pozývací list pripravuje USCIS spolu s účelom a časom Vášho pobytu. Po obdržaní listu, budete vyzvaný na pohovor, ktorý má byť naplánovaný po predchádzajúcej dohode na miestnnom konzuláte alebo veľvyslanectve USA, na ktorom vám bude udelené vízum, ak budete úspešný.

Kto má právo na program ESTA?

Program ESTA (Electronic System for Travel Authorization) je jednoduchší ako B-1 program. USCIS udeľuje cudzincom zúčastnených krajín možnosť využívať bezvízový program (VWP), ktorý vám zaručí možnosť zdržovať sa v USA bez víz po dobu najviac 90 dní. Ak máte nárok na tento program, tak oň budete musieť požiadať ešte pred naplánovaním vašej cesty.

ESTA je oddelenie, patriace pod Ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť. Jedná sa o automatizovaný webový systém, ktorý určuje vašu spôsobilosť na cestu do USA, ktorá súvisí s podnikaním alebo činnosťou v oblasti cestovného ruchu. Ste povinní požiadať o program ESTA najmenej 72 hodín pred odchodom do USA. Súhlas udelenia trvá dva roky, alebo kým je váš pas v platnosti. Okrem toho, budete musieť zaplatiť 14 dolárov (10 dolárov za povolenie, $ 4 ako manipulačný poplatok), ktorý musí byť zaplatený debetnou alebo kreditnou kartou. Môžete si overiť stav vašej žiadosti v danom okamihu prostredníctvom internetových stránok ESTA.

Teraz, keď viete aký je rozdiel medzi B-1 Business Visa a ESTA, budete môcť vykonávať efektívne rozhodnutia, ktoré vyhovuje účelu vašej cesty do USA. Taktiež nebudete musieť míňať veľké sumy peňazí a času, než je v skutočnosti potrebné.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme