EN | CZ | SK

8 nevyhnutných náležitostí pre EB5 Green Card biznis plán

biznis plán

Ako vytvoriť výborný biznis plán pre EB5 Green Card?

Ak žiadate o niektoré vízum do USA (napr. EB-5, L-1, E-1 a E-2), váš právnik vám môže odporučiť podnikateľský plán na podporu vašej žiadosti o vízum.

Či už ste poprosili o pomoc profesionála alebo si napíšete ​​vlastný podnikateľský plán, je dôležité pochopiť hlavné body, ktoré musí obsahovať každý biznis plán. Celkovo možno povedať, že každý podnikateľský plán by mal obsahovať:

  • Riadiaci program
  • Popis podnikateľskej činnosti
  • Produkty a služby
  • Popis konkurencie
  • Dopad na priemysel
  • Marketingový plán a analýzu trhu
  • Operačný plán
  • Finančné prostriedky

Riadiaci program EB5 Green Card

Toto môže to byť jediná časť vášho podnikateľského plánu, ktorú si úradník prečíta naozaj pozorne, preto by táto sekcia mala obsahovať najdôležitejšie informácie z vášho plánu.

Popis podnikateľskej činnosti

Táto časť obsahuje stručný popis vášho podnikania, čiže históriu podniku a kedy, kde a ako ste začali podnikať. Ďalej  by ste nemali opomenúť na vízie a obchodné ciele na nasledujúcich päť rokov a detaily umiestnenia vášho podniku. na podporu uvedených náležitostí môžete použiť aj obrázkovú dokumentáciu.

Produkty a služby

Tento oddiel obvykle obsahuje opis vašich produktov a/alebo služieb, ako aj informácie o fáze vývoja vašich produktov a služieb, ktoré poskytujete v súčasnej dobe.

Popis konkurencie

Táto časť by mala obsahovať informácie o každom konkurentovi a mali by ste opísať, ako vaša spoločnosť dokáže konkurovať ostatným podnikom.

Dopad na priemysel

Je vhodné, aby ste uviedli niektoré špecifické oblasti životného prostredia, sociálno-kultúrne, ekonomické, politické záujmy a celkové trendy v odvetví týkajúce sa vášho podnikania. profesionál by mal mať prístup k výskumným databázam a mohol by vám poskytnúť vierohodné informácie.

Marketing

V tejto časti by ste mali popísať vašu marketingovú stratégiu. Môže vám to pomôcť k podpore vašich finančných projektov. Taktiež je užitočné popísať aj cenovú stratégiu.

Operačný plán

Táto sekcia je obzvlášť dôležitá pre investorov. Je dôležité zdôrazniť vaše silné obchodné postavenie. Kľúčovou je teda jasná organizačná schéma, spolu s kvalifikáciou manažérov, počtom zamestnancov a ich ročné platy. Táto časť môže tiež zahŕňať analýzu SWOT (silné stránky, slabé stránky, príležitosti, hrozby), a realizačný plán.

Finančné prostriedky

Vaše podnikanie musí byť postupne ziskové. Mali by ste zahrnúť vašu aktuálnu finančnú situáciu a výhľad do budúcich päť rokov.

Každý podnikateľský zámer má určité odchýlky, uviedli sme len stručný manuál, ktorý vám pomôže pri písaní vlastného biznis plánu. Ak máte viac otázok neváhajte nás kontaktovať.

Kliknite sem a dozviete sa viac o tom Ako napísať podnikateľský plán.

Kliknite sem a dozviete sa viac o EB5 zelenej karte a E2 investorských vízach. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme