EN | CZ | SK

E-2 investor Visa a podmienky E2 víza investície.

E-2 investor Visa

Čo to je marginálny biznis pre účely E2 investorských víz (E2 investor Visa)?

Jane Smithsonian sa rozhodla prísť do USA z Nórska otvoriť si pekáreň. Hoci nebola bohatá, rozhodla sa využiť peniaze, ktoré našetrila, spolu s peňažným darom od svojich rodičov. Rozhodla sa pre E-2 vízový program. Tento program, ako Jane zistila, jej umožnil investovať do svojho podniku a zároveň udržať významnú kontrolu nad jeho prevádzkou. Počas dvoch rokov, Jane dokázala rozbehnúť jej pekáreň na západe USA. Na rozdiel od mnohých firiem, ktoré neboli schopné zotaviť sa z veľkej hospodárskej krízy, ktorá sa deje po celej Amerike, Janina pekáreň odolala skúške času. Jane pochopila, že je dôležité udržať svoje investície nad hranicou a robiť múdre rozhodnutia, aby podnik začal prekvitať.

Spadnúť pod hranicu investovania môže byť pre investorov katastrofa. Ako zahraničný investor s E-2 vízovým statusom musíte:

Investovať alebo byť v procese investovania značného množstva kapitálu do bona fide podniku v Spojených štátoch, na rozdiel od relatívne malého množstva kapitálu do marginálneho podniku iba na účely obživy. Posledná časť predchádzajúcej vety je rozhodujúca. Môžete stratiť váš E-2 vízový status ak sa preukáže, že vaše podnikanie je výhradne používané pre podporu bývania vás a vašej rodiny v USA, a neprodukuje značný ekonomický prínos.

Ako tomu možno predísť?

Ako investor s E-2 vízami, je vašou povinnosťou viesť presné účtovné záznamy o stave podniku, ak by sa konzulát alebo imigračný úradník informoval o finančnej situácii podniku. Je vhodné si najať autorizovaného účtovníka, ak nie ste schopní sledovať túto informáciu sami. Ďaľšou možnosťou je vytvoriť silný podnikateľský plán. V prípade, že nie ste schopní preukázať, že firma v súčasnej dobe produkuje významný ekonomický prínos, váš podnikateľský plán môže byť použitý na preukázanie, že cieľom spoločnosti počas nasledujúcich piatich rokov je práve finančný prínos.

Aj keď mnohé podniky boli zrušené v dôsledku marginality, stále existuje veľa firiem, akou je Janina, ktoré majú pevný základ a majú významný ekonomický prínos.

Pre viac informácií o E-2 vízach alebo iných investičných možnostiach kliknitu tu. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme