EN | CZ | SK

Čo mám spraviť po získaní E-2 Investor Visa? Časť 2

E-2 Investor Visa

Čo mám spraviť po získaní E-2 Investor Visa?

Úspešne ste získali E-2 vízum a už bývate v USA. Jedným z výhod tohto typu víz je, že si môžete so sebou vziať aj vašu rodinu. Poďme sa bližšie pozrieť na investorov, ktorí sa prisťahovali do Ameriky spolu so svojou ženou alebo mužom a s deťmi. Aj keď sa to môže zdať na prvý pohľad úžasné, je veľmi dôležité pochopiť určité riziká, ktoré môžu nastať.

1) Môže moja manželka/manžel pracovať keď sme v USA?

Odpoveď na túto otázku je áno. Aj keď je dobrá voľba, mali by ste zvážiť, ktorý z manželov by mal požiadať o E-2 vízum a ktorý z manželov by mal získať pracovné povolenie. To je dôležité, pretože sa vzťahuje na výšku príjmov, ktoré môžete priniesť do domácnosti. Napríklad, ak jeden z manželov má vyššie vzdelanie a schopnosť robiť značné príjmy v USA, je oveľa vhodnejšie, aby tento manžel požiadal o pracovné povolenie a druhý z manželov začal podnikať. Pracujúci manžel môže získať zelenú kartu pre rodinu prostredníctvom sponzoringu zo strany svojho zamestnávateľa. Majte na pamäti, že jednou z požiadaviek vízového programu E-2 je to, že nemôže byť použitý výhradne na podporu rodiny.

2) Môžu moje deti pracovať keď sme v USA?

Počas dospievania sa veľa teenagerov snaží získať finančnú nezávislosť tým, že dostanú svoju prvú brigádu. Aj keď môžete mať pocit, že je to dobrý spôsob ako vaše deti naučiť určité zručnosti a prispôsobiť sa americkej kultúre, mali by ste vedieť, že deti držiteľov E-2 víz nie sú oprávnené na podanie žiadosti o povolenie na zamestnanie, okrem prípadu ak sa aktívne zúčastnili školského  programu po dobu jedného roka. Vezmite prosím tiež na vedomie, že po uplynutí 21 rokov budú musieť hľadať ďalšie možnosti, ako zostať v Spojených štátoch (zápis do školy alebo vstup do rodinného podniku ako partner alebo aktívny zamestnanec).

Je nesmierne dôležité sa s rodinou porozprávať o všetkých týchto veciach a spraviť si dlhodobý plán. Byť aktívny v plánovaní vašej budúcnosti vás uchrání pred neočakávanými situáciami.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o E-2 vízach kliknite tu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme