EN | CZ | SK

Čo mám spraviť po získaní E-2 Investor Visa? Časť 1

E-2 Investor Visa

E-2 Investor Visa program

E-2 Investor Visa program je skvelou voľbou pre zahraničných investorov, ktorí nemusia investovať 500 tisíc alebo 1 milión dolárov, ale aj napriek tomu musia investovať do podnikania v USA. Jednou z hlavných požiadaviek na E-2 Investor Visa je, že investor musí byť zo zmluvnej krajiny. Hoci E-2 víza neposkytujú trvalý pobyt ako EB-5 zelená karta, žiadateľ môže zostať v USA po dobu dvoch rokov a po uplynutí tejto doby môže požiadať o jej predĺženie. Našťastie pre držiteľov E-2 Investor Visa neexistujú limity pre počet žiadostí o predĺženie víz. Každé predĺženie víz je na 2 roky. Aj keď zákon stanovuje, že držiteľ E-2 víza nemusí mať pobyt v cudzej krajine alebo nemusí preukázať, že má v pláne dočasne zostať v USA, musí avšak preukázať skutočný zámer odísť z USA po tom, ako mu vyprší vízový status.

Čo to presne znamená? Pre investora to znamená, že si môže založiť domácnosť a výlučne bývať v USA. Ak sa váš vízový status skončí, musíte sa vrátiť do vašej domovskej krajiny.

Ako sme už vyššie uviedli, E-2 Investor Visa neposkytuje trvalý pobyt v USA. Ak ste v Spojených štátoch v rámci E-2 víza a chceli by ste prejsť na EB-5 vízum, musíte splniť ďaľšie podmineky a zaplatiť poplatky. Vzhľadom na povahu vízového programu E-2, ak v šúčasnosti žiadate o povolenie na trvalý pobyt, aj napriek tomu musíte najprv preukázať váš zámer odísť z USA, a to ak sa váš E-2 status skončil. Ak tak neurobíte,váš e-2 vízový status môže byť zrušený a pobyt v USA môže byť ilegálny.

Vždy je dôležité vopred si zistiť, dokedy vám platia víza. Či už si chcete vízum predĺžiť, alebo chcete požiadať o iný typ víz, zachovať si legálny status USA je veľmi dôležité.

Pre viac informácií o EB-5 zelenej karte a o E-2 investorských vízach kliknite tu. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

 

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme