EN | CZ | SK

E-2 visa: kúpiť existujúci podnik alebo založiť nový?

E-2 visa: kúpiť existujúci podnik alebo založiť nový?

Čo by ste mali vedieť, ak začínate podnikať a chcete získať E-2 vízum?

Je možné získať E-2 visa vytvorením nového podniku, avšak tento proces bude zdĺhavejší z dôvodu, že investor musí použiť všetky potrebné finančné prostriedky na začatie podnikania, preukázať nielen doklad o zaplatení, ale aj zdroj finančných prostriedkov v podobe príjmov a pod. To platí pre každý výdavok.

Celkovo môže byť investor požiadaný preukázať skutočnosť, že investovaná suma zodpovedá tomu, čo by sa dalo považovať za nutné pri začatí podnikať v príslušnom odbore. Okrem toho musia byť tieto prostriedky “neodvolateľne zaviazané” aby preukázali, že podnikanie je naozaj v plnom prúde, napr. nová predajňa bude musieť preukázať, že už má sídlo, vybavenie a že je zriadená. Avšak obchodná služba môže mať nižšiu investovanú čiastku, takže je dobrý nápad kúpiť toľko vecí, ktoré sú potrebné na preukázanie vytvoreného obchodného konceptu. Tieto investície sú nevyhnutné zároveň s primeraným množstvom zdokumentovaného kapitálu.

Okrem toho musí byť podnikateľský zámer sám o sebe presvedčivý, aby ostatných presvedčil, že ide o primerane ziskový podnik. Dôkladný obchodný plán s vhodnou prílohou podkladov pomôže potvrdiť pravdepodobné príjmy. Pokiaľ nezávislý a dôveryhodný zdroj nepodloží alebo nepodporí predpokladané príjmy, potom obchodný plán je neúplný a žiadateľ musí zvážiť alternatívny plán.

Čo by ste mali vedieť, ak kupujete existujúci podnik a chcete získať E-2 visa?

Na druhej strane, ak kupujete existujúci podnik, potrebujete podpísanú zmluvu a finančné prostriedky vo výške kúpnej ceny musia byť na viazanom účte. (Finančné prostriedky môžu byť vrátené v prípade, že vízum E-2 nie je udelené.)

Ďalej by ste mali preukázať, že investor prevádzkuje podnik už určitú dobu. Toto je potrebné najmä pre posilnenie dôveryhodnosti, ak podnik je  podobný inému podniku, ktorý je už fungujúci alebo nadobudnutý. Okrem toho investor musí preukázať, že je spôsobilý k rozvoju a riadeniu podniku. To môže byť buď na základe skúseností alebo vzdelania, alebo obidvoch – čím viac, tým lepšie, pretože investor bez dostatkov skúseností bude mať ťažké vízum získať.

Existuje výnimka pre licenciu, pretože licencie ponúkajú ideálne podporné systémy pre nových manažérov a už uznávanú povesť. Tento proces je trochu zmes medzi novým a existujúcim obchodným podnikom. Rovnako ako pri založení nového podniku, musí existovať značné množstvo investovaných prostriedkov, so zakúpeným vybavením a prenajatým priestorom. Ďalej franšísingová zmluva by mala byť podpísaná.

Samozrejmé je, že toto bolo len prehľad procesu získania víz. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte nás kontaktovať alebo zanechať komentár.

Ďalšie informácie o E-2 visa nájdete tu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme