EN | CZ | SK

Môžem investovať do viacerých podnikateľských aktivít za účelom získania E-2 visa?

E-2 visa

Môžem investovať do viacerých podnikateľských aktivít za účelom získania E-2 visa (E2 Investor Visa)?

Štátni príslušníci zmluvných krajín, ktorí investovali v USA sa môžu uchádzať o  E-2 investorské vízum. Neexistuje žiadne obmedzenie pre množstvo peňazí, ktoré by ste mali investovať alebo podnikateľských aktív,  v ktorých chcete podnikať. Avšak, ak chcete získať E-2 visa, mali by ste spĺňať nasledovné požiadavky:

1. Mali by ste prísť do USA s cieľom investovať do nových alebo existujúcich podnikov.

Znamená to, že nezáleží na tom, či investujete do novej podnikateľskej aktivity, alebo do už existujúcej spoločnosti, avšak investícia musí byť značná a preukázateľná.

2. Vaša investícia musí byť in bona fide a nemôže byť marginálna. 

Z toho dôvodu vaša investícia musí byť reálna, aktívna a musí vykazovať služby alebo tovar za zisk. A navyše, nemôžete investovať iba za účelom pokrytia výdavkov vašej rodiny. Taktiež by ste mali predložiť biznis plán, ktorý dané skutočnosti preukazuje.

3. Musíte mať k dispozícii finančné prostriedky, ktoré budete investovať a musíte ich použiť na vaše podnikanie. Musíte preukázať, že kapitál, ktorý budete investovať sa vzťahuje na podnik.

4. Musíte preukázať zdroj vášho financovania.

Musíte preukázať, že zákonnosť zdrojov vašich investícií.

5. Musíte prísť do USA za účelom založenia alebo riadenia podniku.

To znamená, že musíte vlastniť aspoň 50% tejto spoločnosti alebo by ste mali kontrolovať alebo spravovať túto spoločnosť v rámci inej manažérskej pozície.

Ako môžete vidieť, môžete investovať do viacerých podnikateľských aktivít, ale vaša investícia by mala ešte spĺňať všetky vyššie uvedené požiadavky. Mali by ste podať len jednu prihlášku, ale s príslušnou dokumentáciou pre každé samostatné podnikanie, ktoré chcete vykonávať.  Tak napríklad, ak chcete rozdeliť váš kapitál do dvoch spoločností, je potrebné podať jednu prihlášku, ale s dvoma sadami požadovanej dokumentácie (dva obchodné plány, dve nájomné zmluvy, apod). Celý proces môže byť časovo náročný, takže neváhajte kontaktovať  ImmigrationBiz a náš profesionálny tím vám s radosťou pomôže.

Pre viac informácii o E-2 visa kliknite sem.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite, Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme