EN | CZ | SK

Ako dlho trvá kým získate E2 investor Visa?

E2 investor Visa

Ako dlho trvá proces získania E2 investorských víz (E2 investor Visa)?

Určite poznáte výraz “Trpezlivosť ruže prináša” a pri žiadaní E2 investor Visa alebo EB-5 zelenej karty trpezlivosť budete určite potrebovať. Oba vízové programy sú pre zahraničných záujemcov o investovanie na americkom trhu. Hoci sa výrazne líšia vo svojich požiadavkách, obe víza si vyžadujú rozsiahle množstvo papierovania.

Formuláre E2 investor Visa

Ak sa pozriete na pokyny pre E2 investor Visa a EB-5 zelenú kartu na stránke USCIS.gov, môžete si všimnúť, že každý proces žiadosti o víza zahŕňa požiadavku predloženia požadovaných formulárov. Tieto formuláre môžu od jednej di 15 strán. Musíte vyplniť mnoho informácií, ako napríklad osobné identifikačné informácie, demografické údaje, finančné informácie a informácie o vašich rodinných príslušníkoch. Prosím, uistite sa, že informácie, ktoré uvádzate sú správne. Najdôležitejšie v celom procese žiadosti o víza je avšak predloženie špecifickej dokumentácie.

Dokumentácia E2 investor Visa

Spolu s formulárom z USCIS.gov, vaša žiadosť musí tak isto obsahovať aj dokumentáciu spĺňajúcu špecifické požiadavky. Tieto dokumenty, akými sú bankové výpisy, kópia pasu, potvrdenie o LLC atď, musia byť súčasťou žiadosti o víza. Vezmite prosím na vedomie, že všetky dokumenty predložené so žiadosťou musia byť v angličtine. To znamená, že prekladateľ musí prekladať do angličtiny všetku dokumentáciu z rodného jazyku a obe kópie musia byť poslané spolu s formulárom. Tento krok vám môže zabrať viac času. Môže sa stať, že USCIS vás vyzve, aby ste predložili ďalšiu evidenciu. Práve teraz budete potrebovať najviac trpezlivosti. Môže sa vám zdať frustrujúce to, že musíte poskytnúť ešte viac informácií, avšak myslite na to, že čím viac evidencie predložíte, tým budú vaše šance na získanie víz väčšie.

Nižšie uvádzame príklad potrebnej dokumentácie pre EB-5 vízový formulár I-526. Ako si môžete všimnúť, niektorá podporná evidencia môže pôsobiť vágne, ale majte na pamäti, že je potrebné preukázať splnenie všetkých vízových požiadaviek.

Požiadavky na dokumentáciu*

Evidencia o novej ziskovej obchodnej spoločnosti, ktorá:
• bola založená po 29. novembri 1990 alebo
• bola založená dňa alebo pred 29. novembrom 1990, a zároveň:
1. podnik musí byť reštrukturalizovaný a reorganizovaný takým spôsobom, že výsledkom je nová obchodná spoločnosť alebo
2. rozšírila svoje investície tak, aby bol nárast 40 % v čistej hodnote.

Dôkaz o tom, že nová obchodná spoločnosť bolá založená a podniká v cielenej oblasti zamestnanosti (TEA – targeted employment area).
Dôkaz o tom, že riadite novú obchodnú spoločnosť a ste aktívne zapojený do každodenného manažovania spoločnosti.
Dôkaz, že ste investovali alebo ste v procese investovania požadovanej sumy (milión dolárov alebo 500 tisíc dolárov).
Dôkaz, že investičné zdroje boli získané zákonným spôsobom. Dôkaz o tom, že kapitál bol použitý zákonným spôsobom možno preukázať nasledovne:

• záznamy o založení spoločnosti,
• daňové priznanie fyzickej a právnickej osoby, alebo iné daňové priznanie podané kdekoľvek na svete v priebehu predchádzajúcich piatich rokov,
• dokumentácia identifikujúca zdroj peňazí
• overené kópie všetkých prebiehajúcich občianskych a trestných sporov a konaní alebo akýchkoľvek súkromných ​​občianskoprávnych konaní týkajúcich sa peňažných rozsudkov proti investorovi počas posledných 15 rokov.

Evidencia o vytvorení minimálne 10 pracovných miest na plný úväzok (nerátajte seba, svojho manžela/manželku, deti alebo iné osoby, ktoré nemajú povolenie pracovať v USA). Budete musieť predložiť komplexný obchodný plán preukazujúci, že vzhľadom na druh novej obchodnej spoločnosti, budete musieť zamestnať minimálne 10 ľudí. Uveďte aj odhadovaný dátum, kedy budú noví zamestnanci prijatí.

* Poznámka: pri investíciách prostredníctvom regionálneho centra musíte preukázať, že investície boli vykonané v súlade s podnikateľským plánom tohto centra  a za účelom vytvorenia  pracovných miest nepriamo.

Zachovanie pracovných miest – problémový podnik – musíte preukázať, že existujúce pracovné miesta budú zachované po dobu najmenej 2 rokov. Ďalej budete potrebovať fotokópie daňových záznamov, obchodný plán, formulár I-9 alebo inú relevantnú dokumentáciu pre kvalifikovaných zamestnancov.

Čakacia doba E2 investor Visa

Čakacia doba od predloženia návrhu závisí od úradu, na ktorom podáte svoju žiadosť, od typu formulára a od dátumu, kedy USCIS dostane vašu žiadosť. Priemerná čakacia doba pre EB-5 zelenú kartu je približne 12 mesiacov a pre E2 investor Visa sú to 2 mesiace. Pri formulári I-129 a I-140 je k dispozícií aj prémiové spracovanie, za ktoré si avšak v prípade záujmu budete musieť priplatiť.

Po zaslaní žiadosti o vízum a obdržania identifikačného čísla si vašu prihlášku môežete skontrolovať na https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/ProcTimes.do

Požiadavka na ďalšiu dokumentáciu

Aj keď každý človek dúfa, že ich žiadosť bude schválená hneď po prvom predložení, existujú okolnosti, ktoré si vyžadujú ďalšie dokazovanie. Opäť budete musieť byť veľmi trpezlivý, nakoľko tento proces vám zaberie určitý čas.

Pre viac informácií o EB-5 zelenej karte a o E-2 investorských vízach tu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

 

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme