EN | CZ | SK

E2 Visa vs. L1A Manager Visa

E2 Visa vs L1A Manager visa

E2 víza vs. L1A manažérske víza (E2 Visa vs. L1A Manager Visa)

Vízový program L1A je celkom podobný programu E2, čo môže spôsobiť mnoho nejasností pre investorov a obchodníkov, ktorí sa snažia získať pobyt v USA. Aj keď majú niektoré spoločné črty, je potrebné pochopiť požiadavky každého vízového programu, aby ste sa ubezpečili, že je to ten správny pre vás. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej.

Kvalifikácia

Oba programy sú určené pre cudzincov, hľadajúcich pracovné príležitosti v USA. Pri pohľade na L1A vízový program, je to zamestnávateľ so sídlom v USA, ktorý podáva žiadosť v mene cudzinca. Avšak, jedinec musí byť súčasťou organizácie alebo niektorou z jej dcérskych spoločností, aby mohol byť kvalifikovaný. Títo jedinci môžu byť z akejkoľvek krajiny, ale je potrebné, aby spĺňali špecifické požiadavky L1A manažérskeho víza a musia mať potrebné skúsenosti a znalosti na danú pozíciu pred príchodom do USA.

Program E2 Visa bol špeciálne navrhnutý pre jednotlivca a zamestnancov investorov alebo obchodníkov, ktorí chcú pracovať s organizáciou, ktorá sa zaoberá obchodom s USA. Okrem toho, môžu tiež požiadať o program, ak majú značné investície v USA. To nie je prípad s L1A víza, a ani nie je podmienkou. Tiež je potrebné mať na pamäti, že vízum E2 vzniklo z potreby, aby nemusela byť potrebná zmluva medzi USA a inou krajinou.

Časové obmedzenie

Hlavným rozdielom medzi E2 a L1A je časové obmedzenia. Doba pobytu je oveľa flexibilnejšia pre E2, než čas pridelený pre L1A. Pri E2 je povolené zostať v krajine po dobu až dvoch rokov. Pobyt je možné predĺžiť a zvýšiť o ďalšie dva roky po tom, čo bol schválený USCIS. Neexistuje žiadny limit, koľkokrát môžete mať vízum predĺžené až do chvíle, než sa rozhodnete, že opustíte USA.

L1A vízum vám umožní zostať v USA jeden rok, ak pracujete pre novú spoločnosť. Ale ak pracujete pre americkú spoločnosť, ktorá bola v prevádzke už viac ako rok, vaša doba pobytu sa zvýši na tri roky. Akonáhle ste dosiahli maximálnu dĺžku pobytu, budete musieť opustiť USA a pracovať pre dcérsku spoločnosť americkej spoločnosti, aby ste mohli znovu požiadať o vízový program L1A.

Schvaľovací proces

Schvaľovací proces je veľmi podobný pre oba programy. Môžete podať žiadosť z amerického konzulátu vo svojej rodnej krajine, alebo prostredníctvom formulára I-129 ak sa nachádzate v USA. Ale ak máte v úmysle zmeniť alebo rozšíriť svoj status, potom budete musieť požiadať o formulár I-129. Skutočný rozdiel spočíva v pôvodnej žiadosti, keď žiadateľ o vízum L1A vyžaduje L-petíciu od zamestnávateľa, ktorá je adresovaná USCIS. Ale žiadateľ E2 môže jednoducho požiadať o víza na akomkoľvek konzuláte, bez toho aby sa musel starať o petíciu od zamestnávateľa.

Ak pochopíte hore uvedené faktory, tak budete schopní rozlíšiť dva vízové programy od seba. Výhody a nevýhody by vám mali  umožniť urobiť kvalifikované rozhodnutie, na základe ktorého si môžete vybrať, ktorý typ víz je pre Vás vhodnejší.

 Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme