EN | CZ | SK

Môže moja manželka/môj manžel pracovať pokým má E2 visa?

E2 visa

Môže moja manželka/môj manžel pracovať pokým má E2 visa?

E-2 neprisťahovalecké vízum umožňuje príslušníkom zmluvného štátu vstúpiť a pracovať v USA, pričom musia investovať značné množstvo kapitálu v USA. Tento typ víza naozaj patrí k najobľúbenejším, pretože na rozdiel od mnohých ostatných, nepotrebujete amerického zamestnávateľa alebo amerického člena rodiny, aby vás sponzoroval. Za účelom žiadosti o vízum všetko, čo potrebujete mať k dispozícii sú dostatočné finančné prostriedky na investovanie v USA. Navyše E2 visa je možné predĺžiť, pričom neexistuje limit počtu obmedzení, ak váš podnik v USA stále funguje.

Čítajte tiež: Môžem investovať do viacerých podnikateľských aktivít za účelom získania E-2 víz?

Investovanie v USA je dôležité rozhodnutie. Aby bolo možné začať podnikať, vaša prítomnosť je nevyhnutná a to môže ovplyvniť nielen vás, ale aj členov vašej rodiny. Preto je dobré vedieť, že E2 visa sú k dispozícii aj pre manžela/manželku a nevydaté deti do veku 21 rokov. Takže vaši rodinní príslušníci, ktorí sú súčasťou vašej žiadosti o E2 visa by mali mať rovnaký neprisťahovalecký status a budú môcť zostať v USA po rovnakú dobu ako vy. Okrem toho môžu byť dokonca aj inej národnosti ako vy, a preto nie sú obmedzení zoznamom zmluvných krajín.

Po príchode do USA môže váš manžel/manželka požiadať o pracovné povolenie na úrade USCIS, ktoré sa oficiálne nazýva Employment Authorization Card. Toto povolenie ponúka vášej manželke/manželovi veľkú flexibilitu v oblasti zamestnania. Všetko čo musí urobiť, je vyplniť formulár I-765 a zaplatiť poplatok. Zvyčajne to trvá dva až tri mesiace a neexistujú žiadne obmedzenia, ktoré sa týkajú oblasti v ktorej môže pracovať. Všeobecne možno povedať, že manžel/manželka môže pracovať v ktorom koľvek odvetví, avšak s výminkou zamestnania v štátnej správe, ktoré si vyžaduje americké občianstvo.  Zamestnanie môže byť na plný úväzok alebo na čiastočný úväzok. Rovnako tak môže manžel/manželka začať podnikať na základe pracovného povolenia.

Manžel/manželka a vaše deti môžu chodiť do školy v rámci E2 vízového statusu. Deti sa môžu zapísať buď do verejnej alebo súkromnej ​​školy. Majte na pamäti, že po dosiahnutí 21 rokov, dieťa nie je spôsobilé pre E2 visa ako závislá osoba a musí mať svoje vlastné vízum, aby mohlo bývať a študovať v USA. Deti staršie ako 21 rokov môžu požiadať o F1 študentské vízum, aby mohli dokončiť svoje štúdium v USA. Avšak ak chcete aby boli súčasťou vášho biznisu, spravte z nich spoločníkov a budú mať nárok na E2 visa a ich manžel/manželka môže dostať pracovné povolenie.

Viac o E2 visa sa dozviete ak kliknete tu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme