EN | CZ | SK

EB-5 Green Card – zdroje financovania

EB-5 Green Card

EB-5 Green Card – zdroje financovania

EB-5 visa program bol vytvorený Kongresom v roku 1990 na podporu americkej ekonomiky prostredníctvom vytvárania pracovných príležitostí a kapitálových investícií zahraničných investorov. V našom predchádzajúcom príspevku sme vám dali niekoľko tipov ako úradu USCIS preukázať, že ste splnili podmienky pre EB-5 program. Pre pripomenutie, budete musieť preukázať, že ste investovali jeden milión dolárov (alebo 500 tisíc dolárov do cieľovej oblasti zamestnanosti) do ziskovej obchodnej spoločnosti, ktorú budete aktívne spravovať, a zároveň vaše investície vytvoria aspoň 10 pracovných miest na plný úväzok. Najťažšie je preukázať legálny zdroj finančných prostriedkov.

Podľa pravidiel EB-5 programu musíte predložiť registračné obchodné záznamy, firemné a osobné daňové priznania podaných v období posledných 5 rokov, dôkazy určujúce akýkoľvek ďalší zdroj kapitálu, alebo dokumentáciu k súdnemu rozhodnutiu alebo súčasnému procesu. Ale to je len začiatok, USCIS vyžaduje oveľa viac než tieto dokumenty. Bez dôkazov s uvedením presného zdroja finančných prostriedkov, nie je možné preukázať, že finančné prostriedky sú vaše a pochádzajú z legálneho zdroja.

Predstavte si, že polovica vašich finančných prostriedkov je darom od vašej matky Mary, tiež ste zdedili niekoľko tisíc od svojho strýka Boba a zvyšok peňazí plánujete dostať z predaja svojho ​​domu. Buďte pripravení, že budete musieť zdokumentovať nielen tieto transakcie, ale budete musieť ísť hlbšie. Pokiaľ ide o darček od mami, budete musieť predložiť dôkaz, ako Mary získala tieto prostriedky vrátane toho, či darovacia daň bola zaplatená. V prípade dedičstva, Bobov zdroj finančných prostriedkov môže byť problémový rovnako. Ak predávate nehnuteľnosť, budete musieť poskytnúť kúpno-predajnú zmluvu, doklad o transakcii a výpis z účtu preukazujúci obdržanie kúpnej ceny a dôkaz, že boli zaplatené všetky príslušné dane. Môžete tiež pripojiť kópiu výpisu preukazujúcu, za akú trhovú cenu bola nehnuteľnosť predaná. Tiež by ste mali byť pripravení doložiť, ako ste získali finančné prostriedky na kúpu nehnuteľnosti.

Ako môžete vidieť, preukázať legálny zdroj kapitálu môže byť zdĺhavý proces, ale všeobecne platí, že najlepšou stratégiou je začať s tým, kto pôvodne získal finančné prostriedky. Nie je na škodu predložiť schému alebo popis cesty financovania. Nezabudnite, že v EB-5 prihláške môžete spomenúť aj ďalšie osoby v rámci prešetrenia prostriedkov a musíte byť pripravený na podrobné skúmanie úradom USCIS.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

 

 

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme