EN | CZ | SK

Aké sú výhody získania EB-5 Green Card?

EB-5 Green Card

Výhody EB5 zelenej karty (EB-5 Green Card) cez investíciu.

Ak ste zvážili investovať do EB-5 Green Card vízového programu, určite vám myslou prebehla otázka či je to pre vás to spávne. Investovanie značného množstva kapitálu do každého podnikania má svoje klady aj zápory. Vráti sa mi to? Čo môžem získať a čo stratiť pri tejto investícií? Stojí to za to?

Všetky tieto otázky sú na mieste, ak ste zahraničný investor a chcete investovať na americkom trhu.

EB-5 vízový programy má mnoho výhod, ale skôr, ako si rozoberieme klady, pozrime sa bližšie na základné požiadavky EB-5 Green Card. EB-5 Green Card vízový program umožňuje zahraničným investorom  investovať od 5oo tisíc dolárov  do 1 milióna dolárov do podniku v USA. Hlavnou podmienkou pre investíciu je, aby obchodná spoločnosť vytvorila minimálne 10 pracovných miest na plný úväzok pre občanov USA. Existuje niekoľko odlišných spôsobov koľko a kam investovať svoje peniaze. Ak sa chcete dozvedieť viac o rôznych možnostiach, pozrite  Koľko by som mal investovať do EB-5 programu?

Takže teraz, keď sme si vysvetlili základné požiadavky, vráťme sa späť k otázke či je investícia pre vás vhodná. Existuje niekoľko výhod, ktoré sa zúčastňujú na vízovom programe EB-5, hlavnou výhodou je možnosť získať trvalú zelenú kartu pre seba a svoju rodinu. Znie to úžasné, nie? No, to je. EB-5 Green Card vízový program je jedným z programov, ktoré vedú k trvalému pobytu. Prostredníctvom tohto programu budete mať možnosť trvale žiť v USA, zatiaľ čo budete pokračovať v investovaní alebo návratnosť vašej investície sa vám vráti po dvoch rokoch. Okrem toho, že EB-5 vízový program je jedným z mála programov, ktorý si nevyžaduje odborné vzdelanie, jazyk ani predchádzajúce požiadavky na obchodné skúsenosti. Program nemá tiež žiadne obmedzenia v spôsobe akým je navýšený kapitál, ak bol získaná legálne. Niektoré ďalšie výhody sú nasledovné:

  • Manžel a všetky slobodné deti mladšie ako 21 rokov môžu získať trvalý pobyt spolu s investorom
  • Manžel a deti majú prístup k vzdelávacím výhodám v USA
  • Investor môže mať aktívnu alebo pasívnu úlohu v podnikaní
  • Investor si môže vybrať oblasť, v ktorej by chcel investovať (niektoré požiadavky sú vyžadované pre cielené a vidiecké oblasti)
  • Bezpodmienečné vízum nevyžaduje žiadne ďalšie rekvalifikácie
  • Investor a rodina nemusia udržiavať nepretržitý, fyzický pobytv USA, ak je zachovaný trvalý pobyt v USA

Po prečítaní výhod je na čase, aby ste sa rozhodli, či skutočne chcete EB-5 zelenú kartu. Ak máte záujem o ďalšie informácie ako získať EB-5 Green Card, neváhajte nás kontaktovať na Immigrationbiz.sk alebo si pozrite naše webové stránky.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a dostávajte týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme