EN | CZ | SK

Má byť EB-5 investícia aktívna alebo pasívna?

EB-5 investícia

EB-5 investícia – pasívna alebo aktívna ?

EB-5 green card umožňuje prisťahovalcom usilujúcim sa o vstup do USA, aby si založili obchodnú spoločnosť, ktorá bude prínosom pre americkú ekonomiku. Predpisy vyžadujú zapojenie investorov do riadenia spoločnosti.  Avšak USCIS považuje napríklad komanditistu v komanditnej spoločnosti za splnenie tejto požiadavky. To vám ponúka vysokú úroveň flexibility, takže si môžete vybrať medzi aktívnou formou investície a pasívnou investíciou vrámci regionálneho centra. Poďme sa bližšie pozrieť na to, ktorá varianta je pre vás lepšia.

Predstavte si, že vašim snom je otvoriť si krásne lyžiarske stredisko vo Vermonte a žiť v domčeku neďaleko.  Nedávno ste zdedili niekoľko miliónov po vašom bohatom strýkovi Bobovi, takže nakoniec budete mať dostatok kapitálu, aby sa vám splnil najväčší sen. Program EB5 je ideálny pre vás, pretože nekladie žiadne požiadavky na vzdelanie, a čo viac, nemusíte mať žiadne obchodné alebo manažérske skúsenosti. V tomto prípade by sme vám rozhodne odporúčali možnosť individuálnej investície, pretože hlavnou hnacou silou vášho príchodu do USA je v skutočnosti spustiť a riadiť váš ​​vlastný americký podnik. Budete mať kontrolu nad vašou investíciou a budete skutočne aktívne zapojený do každodennej prevádzky vášho podniku.

Iná situácia by bola, keby ste boli dôchodcom s dostatkom úspor a chcete stráviť svoje roky na slnečnej Floride relaxovaním na pláži. Taktiež by ste z času načas chceli navštíviť vaše vnúčatá v Európe a chceli by ste cestovať po štátoch so svojou ženou. Viac sa zaujímate o prisťahovanie ako začať podnikať a zároveň váš podnik by nevytvoril 10 pracovných miest. V tejto situácii je investovanie pomocou regionálneho centra pre vás ideálnou voľbou. Môžete obmedzenú právomoc nad riadením bez toho, aby ste sa denno denne museli zapodievať manažmentom vašej EB-5 investície. Ďalšou výhodou pre vás je, že môžete žiť na Floride, ale môžete investovať inde, napríklad v Kalifornii. Navyše, ako komanditista ste zodpovedný iba v rozsahu výšky vašej investície.

Čítajte o E2 investorských vízach tu. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a dostávajte týždenné aktualizácie ZDARMA!

 

1 komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme