EN | CZ | SK

EB-5 Regional center vs. EB-5 Bežný program

EB-5 Regional center

EB-5 Regional center vs. EB-5 Bežný program

EB-5 Bežný program

EB-5 program (EB-5 Regular Program) bol vytvorený Imigračným zákonom z roku 1990, aby poskytol spôsob získania zelenej karty pre zahraničných investorov v Spojených štátoch, ktorí:

  • investujú minimálne 1.000.000 dolárov (alebo 500.000 dolárov na “cielené oblasti zamestnanosti”)
  • udržiavajú 10 alebo viac pracovných miest alebo vytvoria 10 a viac pracovných miest pre amerických zamestnancov (ak nepočítame investora, ani jeho rodinu)

Pôvodne toto vízum požadovalo vytvorenie úplne nového podniku, ale teraz Skúšobný program umožňuje investície do už existujúcej obchodnej spoločnosti, cez “problémový podnik”, alebo cez regionálne centrum.

Cieľové oblasti zamestnanosti

Požiadavka 1.000.000 dolárovej investície  je znížená na 500.000 dolárov pri investovaní do cielenej oblasti zamestnanosti (“TEA” – targeted employment area) . TEA obsahuje vidiecké oblasti, ktoré sú definované ako miesta, nachádzajúce sa mimo  metropolitnej štatistickej oblasti alebo na hranici nejakého mesta s 20.000 a viac obyvateľmi. Iný druh TEA je mesto s viac ako 20.000 obyvateľmi, ktoré má nezamestnanosť vo výške 150% celoštátneho priemeru alebo viac. Avšak, v miestach, ktoré nespadajú pod označenie TEA, investor má možnosť zhromažďovať relevantné a verejne dostupné informácie a štatistické údaje a podať odvolanie.

Na čo slúži EB-5 Regional center?

Regionálne centrum (Regional Center)  je dôležitý verejný alebo súkromný hospodársky subjekt, ktorý sa podieľa na podpore hospodárskeho rastu, a to presadzovaním  regionálnej produktivity v špecifickej oblasti, tvorby pracovných miest a zvýšením priamych investícií. Tieto centrá musia spracovávať žiadosti, aby získali označenie a súhlas centra znamená, že je účastníkom EB-5 Skúšobného programu.

Status  bezpodmienečného trvalého pobytu nie je zaručený EB-5 investíciou. Cieľom je vytváranie pracovných miest, takže v prípade, že vláda má dôvod sa domnievať, že dostatočný počet pracovných miest nemusí byť vytvorený alebo že vaša firma nevyžaduje aspoň 10 zamestnancov, potom žiadosť  môže byť odmietnutá, čo znamená, že by ste mali mať dostatočnú prípravu pri žiadosti o EB-5 víza, aby ste mali najväčšie šance na získanie súhlasu a taktiez najímanie kvalifikovaných poradcov je nevyhnutné pre úspech.

Klikni sem a dozvieš sa viac o EB5 vízach.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

1 komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme