EN | CZ | SK

Koľko by som mal investovať do EB-5 visa program?

EB-5 visa program

Ako si môžete prečítať v našich predchádzajúcich príspevkoch, investícia prostredníctvom EB-5 visa program si vyžaduje zváženie do akej činnosti chcete investovať (pozri predchádzajúci článok: Má byť EB-5 investícia aktívna alebo pasívna?), ale aj to, koľko kapitálu chcete investovať. EB-5 visa program umožňuje zahraničným investorom získať zelenú kartu výmenou za investície do spoločnosti, ktorá by pomohla stimulovať americkú ekonomiku tým, že poskytnete aspoň 10 pracovných miest pre amerických pracovníkov. Investori majú možnosť investovať buď 1,000,000.00 USD  alebo 500,000.00 USD. Znie to celkom jednoducho, nie?

Avšak môže to byť aj oveľa zložitejšie. V rámci programu, okrem zdĺhavého procesu aplikácie, zahraniční investori si musia vybrať, do akej miery by sa chceli v programe angažovať a čo je najdôležitejšie, koľko by chceli investovať. Obe investície, 1,000,000.00 USD a  500,000.00 USD, predstavujú značný kapitál. Ďalším bodom na zváženie je, že každý investičný kapitál má svoje vlastné požiadavky. V nižšie uvedenej tabuľke sme načrtli rozdiely spojené s výškou investície, aby sme vám pomohli vybrať možnosť, ktorá je pre vás tá najlepšia.

Výška investície: 1,000,000.00 USD 500,000.00 USD
Požiadavky na program:
  • Musíte investovať do novej obchodnej spoločnosti
  • Vytvoriť minimálne 10 pracovných miest pre amerických zamestnancov
  • Musíte mať významnú úlohu vo vašom biznise
Požiadavky na oblasti: Akékoľvek všeobecná oblasť v zozname USCIS (vezmite prosím na vedomie, že investície vyššie ako 1,000,000.00 USD môže USCIS požadovať  v dôsledku nízkej miery nezamestnanosti vo vybranej oblasti)
  • Targeted Employment Area (TEA)- sú to cielené oblasti  s vysokou mierou nezamestnanosti – až 150% štátneho priemeru
  • Vidiecke oblasti- sú to oblasti mimo miest, ktoré majú 20 tisíc obyvateľov a viac
Doba, počas ktorej musíte investíciu riadiť:  Najmenej 3 roky Najmenej 3 roky
Program regionálneho centra: Závisí Áno
Počet voľných víz: 7,000/ročne 3,000/ročne

Ak vás zaujala tabuľka a máte ďalšie otázky, neváhajte kontaktovať immigrationbiz.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a dostávajte týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme