EN | CZ | SK

Splňte si americký sen s EB 5 Visa program

EB 5 Visa program

Splňte si americký sen s EB 5 Visa program (EB5 Visa)

Existuje niekoľko krokov, ktoré je potrebné uskutočniť, aby ste získali zelenú kartu prostredníctvom vEB 5 Visa program. Aj keď sa tento proces môže zdať zložitý, je to stále jeden z najlepších spôsobov, ako získať zelenú kartu. Vízum vyžaduje, aby jednotlivec investoval  1 milión dolárov v mestskej oblasti alebo $ 500,000 vo vidieckej oblasti na získanie amerického občianstva. Pozrime sa teda na päť najdôležitejších krokov k získaniu EB-5 víza:

  1. Nájsť “investičný” projekt

Musíte začať tým, že nájdete vhodný projekt do ktorého môžete investovať. Ten môže mať podobu projektov regionálneho centra, alebo novej obchodnej spoločnosti pre individuálnych investorov. Ak sa chystáte investovať ako individuálny investor, musíte si nájsť podnik sám. Avšak, je to skvelá voľba pre ľudí, ktorí chcú prevádzkovať svoje podnikanie na vlastnú päsť.

Na druhú stranu, ak budete chcieť, môžete zvážiť investície cez “Regionálne centrum“. Aj keď budete  pasívnym investorom, budete prispievať vláde uznaným subjektom. Pomocou tejto voľby môžete jednoducho investovať s centrom a získať malú návratnosť vašej investície, ktorá je zvyčajne 1% až 2%.

  1. Kontaktuje skúseného právnika

Väčšina ľudí sa pýta, či bude potrebné, aby ich advokát viedol cez celý proces získania víz. Je pravdou, že budete potrebovať právnika a vo väčšine prípadov budete potrebovať tiež účtovníka. Je dôležité zadovážiť si skúseného právnika, takže si môžete starostlivo zvážiť rôzne dôsledky spojené s vízovým programom, ktoré sú spojené so založením  vlastného podnikania. Tiež je potrebné, aby ste podali príslušné žiadosti a dokumenty v pravý čas.

  1. Investujte hlavnú investíciu pokiaľ váš advokát podá žiadosť I – 526

Akonáhle ste našli vhodný projekt, investujte do neho hneď. Investícia je vytvorená na účelovo viazaný účet, po ktorej váš imigračný právnik podá žiadosť I-526. Ak chcete podať žiadosť, je potrebné predložiť dôkaz, že vaše investície povedú k vytvoreniu desiatich pracovných miest na plný úväzok pre pracujúcich  v USA. Podložíte vašu žiadosť s podrobným obchodným plánom. Okrem toho je pre vás tiež dôležité, aby ste preukázali, že vaše finančné prostriedky pochádzajú z dôveryhodného zdroja. Potom vám bude v priebehu štyroch až šiestich mesiacov oznámené, či bol návrh prijatý, alebo nie.

  1. Vyžiadanie informácií

Žiadosť o EB-5 visa je komplexný a komplikovaný dokument. Pre lepšie pochopenie vašej stratégie a finančných údajov, bude vláda často žiadať o dodatočné informácie, ktoré sú bežnou súčasťou procesu. Takéto žiadosti je potrebné odovzdať  vášmu právnemu zástupcovi ihneď ako ich dostanete vy.

  1. Žiadosť o podmienečnú zelenú kartu (Conditional Green Card)

Vláda vám vydá podmienečnú zelenú kartu po dobu dvoch rokov, počas ktorých budete musieť splniť všetky požiadavky. Budete považovaný za oprávneného získať podmienečnú zelenú kartu po tom, čo bude vaša I-526 žiadosť schválená. Posledným krokom pri EB 5 Visa program je odstrániť váš dvojročný podmienečný stav. Ak to chcete urobiť, váš imigračný právnik bude musieť podať I-829 žiadosť 90 dní od dátumu, kedy ste získali svoj podmienečný pobyt. Účelom tejto aplikácie je dokázať, že ste splnili všetky požiadavky vízového programu. Po tom, čo bol váš podmienečný pobyt zrušený, vám americká vláda vydá trvalú zelenú karta šesť mesiacov po tom čo bola žiadosť I-829 predložená.

Teraz by ste mali byť schopní požiadať o EB-5 vízum bez akýchkoľvek problémov. Držte sa týchto piatich krokov a budete schopní získať zelenú kartu úspešne a bez problémov.

Kliknite sem a prečítajte si o EB5 visa program.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme