EN | CZ | SK

Je EB5 Green Card investícia prostredníctvom regionálneho centra bezpečná?

EB5 Green Card

Investuj do Regionálneho Centra v USA a získaj EB5 zelenú kartu (EB5 Green Card).

Predstavte si, že prídete do predajne ojazdených vozidiel a predajca sa vás opýta o aký typ vozidla máte záujem. Máte usporených 40 tisíc dolárov, tak poviete, že chcete vozidlo za takú cenu. Predajca zoberie od vás šek, dá vám auto a kľúče. Chceli by bezpečne odísť s týmto autom bez toho, aby ste si ho vyskúšali? Určite nie.

Podobne ako je to vo vyššie spomenutom prípade, investovanie prostredníctvom EB-5 regionálneho centra je niečo, do čoho nemôžete skočiť bezhlavo. Odhliadnuc od toho, aké sú benefity tejto investície, určité riziko musí byť tiež vzaté do úvahy.

EB-5 visa program je spravovaný úradom USCIS. Tento program dovoľuje zahraničným investorom aby sa podieľali na americkej ekonomike prostredníctvom vytvorenia pracovných miest. Program EB-5 investor je spravovaný občanom Spojených štátov a imigračné služby (USCIS). Kapitálové investície by mali byť vo výške 1 miliónu dolárov, pričom musíte založiť novú obchodnú spoločnosť. taktiež môžete investovať 500 tisíc dolárov do cieľovej oblasti zamestnanosti alebo do vidieckej oblasti. Po splnení týchto podmienok môžete získať zelenú kartu.

Teraz, keď sme pochopili základy pre získanie zelenej karty pre vás a vašu rodinu, poďme sa pozrieť na súvisiace riziká. Po prvé, ako sme už uviedli, investovanie prostredníctvom regionálneho centra je ako kúpiť si auto. Všetky vyzerajú lákavo, ale čo si naozaj kupujeme? Celkom je tu cez dvesto regionálnych centier, v ktorých môžete investovať. Toto číslo stále rastie každý deň. S týmto sú spojené určité riziká. Aj keď v prípade regionálneho centra nemôžete absolvovať skúšobnú jazdu, je dôležité zamerať sa aspoň na nasledovné minimum:

Či je regionálne centrum finančne stabilné?

Či Vám pomôže vám splniť potrebné podmienky na získanie víz?

Či vytvorí stratégiu pre návratnosť investícií?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a dostávajte týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme