EN | CZ | SK

EB-5 investícia v USA a spôsoby jej ochrany

EB-5 investícia

EB-5 investícia- tipy na jej ochranu

Pre zahraničného investora je veľmi dôležité pochopiť zákonné požiadavky investičného procesu v USA. Jednou z takých oblastí, ktoré sú dôležité pre akéhokoľvek zahraničného investora, je zákon o cenných papieroch. Každá spoločnosť (LLC alebo LP) vrámci programu EB-5 regionálneho centra, ponúka “zabezpečenie” pre EB-5 investora, ktorý sa tak stáva komanditistom alebo spoločníkom. regionálne centrá, ktoré poskytujú takéto zabezpečenie musia konať v súlade s US Securities Act, 1933 (zákon o cenných papieroch).

Zákon o cenných papieroch V USA má v podstate dva hlavné ciele:

1) vyžaduje, aby investori dostali finančné a iné relevantné informácie týkajúce sa cenných papierov, ktoré sú ponúkané na dražbu

2) zakázať podvody a uvedenie do omylu pri predaji cenných papierov

Väčšina spoločností vrámci EB-5 visa program sú registrované u Komisie pre cenné papiere v USA (U.S. Securities and Exchange Commission – SEC). Účelom tejto evidencie je umožniť investorom urobiť rozhodnutie o svoje investície tým, že sú schopní sa pozrieť na:

– popis cenných papierov, ktoré majú byť ponúkané na predaj,
– informácie o riadení spoločnosti a
– účtovné závierky overené nezávislými účtovníkmi.

Ako investor s investíciou 500.000 dolárov alebo 1.000.000 dolárov a viac, je dôležité, aby ste pochopili kompletnú finančnú situáciu spoločnosti. Vezmite prosím na vedomie, že bremeno padá na investora, nie na spoločnosť alebo regionálne centrum. Nezabúdajte, že úspešne získanie zelenej karty závisí od úspechu investície. Navyše, existujú určité práva a ochrany, ktoré sú poskytnuté investorovi. Tieto práva možno nájsť stránke  http://www.sec.gov/about/laws.shtml. Ak máte záujem dozvedieť sa viac informácií o spoločnostiach registrovaných v SEC, navštívte stránku http://www.sec.gov/edgar/quickedgar.htm#.U-rBeFZN1uY.

Pre viac informácií o EB- investícií najdete tu. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme