EN | CZ | SK

Aký je hlavný rozdiel medzi EB5 Visa a E2 Investor Visa?

EB5 visa, E2 Investor Visa

Pokiaľ ide o obchodovanie a podnikanie, Spojené štáty sú jedným z miest, ktoré priťahujú zahraničných investorov. Je nevyhnutné poznať požiadavky investorského víza, aby ste mohli vstúpiť do krajiny legálne a boli schopní podnikať v USA.

Existujú dva hlavné typy investorských víz, ktoré by ste mali poznať ak uvažujete o investovaní v USA:

  1. E2 Visa
  2. EB5 Visa

Čo je EB5 vízum (EB5 Visa)?

EB5 Visa je špeciálny druh víz pre investorov z radov prisťahovalcov, vytvorených podľa Imigračného zákona z roku 1990. Ten umožňuje kvalifikovaným investorom získať zelenú kartu a trvalý pobyt v USA. Je tiež označovaný ako Fifth Preference Category,“ a tí, ktorí naň majú nárok musia investovať minimálnu sumu v určitom podniku v USA a hrať aktívnu úlohu v podnikaní.

Je dôležité uvedomiť si, že počet zelených kariet v tejto kategórii je obmedzený a ročne ich je vydávaných len 10.000. Tri tisícky z 10,000 je vyhradených pre investorov, ktorí sa rozhodnú investovať v poľnohospodárskych oblastiach alebo v miestach s vysokou mierou nezamestnanosti. Ak existuje viac ako 10.000 žiadateľov ročne, ďalší uchádzači budú zaradení na zoznam čakateľov. Táto 10.000 hranica však nebola ešte nikdy dosiahnutá.

Aké sú požiadavky EB5 investorských víz (EB5 Investor Visa)?

Žiadatelia o EB5 Visa sú povinní investovať od USD 500.000 do USD 1.000.000 v obchodnej spoločnosti založenej v USA. Táto investícia môže byť vo forme hotovosti, zariadenia, inventáru, zabezpečeného dlhu, peňažných ekvivalentov alebo iného hmotného majetku, ktorého suma by sa rovnala USD 500.000 až USD 1.000.000 na základe ich USD trhovej hodnoty. V prípade, že investícia bude vykonaná v TEA (cielená zamestnanecká oblasť), požadovaná suma je znížená na USD 500,000. V porovnaní s vízami E2, pri ktorých je potrebné, aby aspoň 50% akcií alebo hlavných investícii boli vo forme inventára, vybavenia, hotovosti, alebo iných peňažných ekvivalentov z osobných prostriedkov investora, EB5 víza možno získať, ak má žiadateľ potrebné peniaze na investície.

USCIS vyžaduje vytvorenie aspoň 10 pracovných miest na plný úväzok do 2 rokov od investície. USCIS žiadateľa častejšie odmietne než schváli, vzhľadom k obmedzenosti požiadaviek spôsobilosti. V podstate tí, ktorí majú peniaze, to môžu urobiť, ale nie všetci z nich dostanú súhlas. Iba tí, ktorí majú aktívnu účasť na podnikaní v ktorom investujú, a tí, ktorí preukázali doklady o podnikaní v dostatočnom počte rokov môžu dostať schválenie.

Preto je nutné hovoriť s vysoko kvalifikovaným právnikom, ktorý pomôže záujemcom z radov prisťahovalcov pri zabezpečovaní zelenej karty pre investorské účely. Peniaze môžu byť investované v každom podnikaní v USA a pomôžu zabezpečiť si zisk z vašej investície pri plnení špecifík USCIS, profesionálne právne služby budú nevyhnutné pre dokončenie žiadosti a schvaľovacieho procesu.

Aké sú požiadavky investorského víza E2 (E2 Investor Visa)?

Tí, ktorí chcú získať E-2 vízum musia spĺňať nasledujúce požiadavky:

Investor musí vlastniť minimálne 50% akcií spoločnosti v ktorej chce investovať.

Investície by mali byť osobnými prostriedkami a môžu byť vo forme hotovosti, zariadenia, inventára, alebo iných peňažných ekvivalentov. Suma nie je pevná, ale musí byť zásadne pre rast spoločnosti. Investor by mal prispieť k rastu americkej ekonomiky a musí byť viac než len okrajovým pre príjem žiadateľa o vízum E2.

E2 aj EB5 Visa vyžadujú investície vykonané spoločnosťou so sídlom v USA, ale EB5 víza zvyčajne stoja oveľa viac, než to, čo je potrebné na získanie E2 Visa.

Klikni sem pre viac informácií o EB5 zelenej karte. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme