EN | CZ | SK

Aké sú základné požiadavky pre získanie EB5 Visa?

eb5 visa

Aké sú základné požiadavky pre získanie EB 5 víz (EB5 Visa)?

Ak chcete získať trvalý pobyt v rámci EB5 Visa program, musíte spĺňať určité požiadavky. Ak máte problémy s porozumením základom programu a toho, čo musíte urobiť, aby boli vaše požiadavky považované za oprávnené, čítajte ďalej.

Pochopenie vízového programu (EB5 Visa program)

Všeobecne platí, že EB5 Visa program je určený pre jednotlivcov, ktorí môžu splniť kapitálové požiadavky a vytvoriť dostatok pracovných miest. Okrem toho, tiež zabezpečuje obchodný príjem investície, ktorý je považovaný za oprávnený v rámci programu EB-5. Žiadateľ spolu so svojím manželom/ manželkou a deťmi (do 21 rokov), môže získať povolenie na trvalý pobyt, len ak boli tieto požiadavky splnené, a potom schválené USCIS (United States Citizenship and Immigration Services).

Požadovaná výška investície.

Každý žiadateľ je povinný vykonať investíciu vo výške 1 milióna dolárov, alebo minimálne 500 000 dolárov. Výška základného imania sa musí investovať v USA a môže mať podobu zásob, hotovosti alebo hmotného majetku, ktorý je ocenený na základe USD trhovej hodnoty.

Požiadavky na vytváranie nových pracovných miest.

Akonáhle je investícia vykonaná, vy a váš podnikateľský subjekt musíte poskytnúť aspoň desať pracovných miest na plný úväzok pre občanov USA. Okrem toho je nevyhnutné, aby tieto pracovné miesta boli vytvorené v prvých dvoch rokoch po udelení podmieneného trvalého pobytu. Musíte  preukázať, že vaša investícia  viedla k vytvoreniu pracovných miest pre pracovníkov priamo spojených s podnikateľským subjektom, ktorý dostal počiatočnú investíciu.

Investície do podnikateľských subjektov.

Môžete získať niekoľko podnikateľských subjektov v ktorých môžete investovať. Ale vo všeobecnosti, môžete investovať do nových obchodných spoločností, alebo môžete investovať v regionálnom centre. Pre lepšie pochopenie rozdielu medzi týmito dvoma subjektmi, zvážte nasledujúce faktory:

  • Obchodné spoločnosti sú v súlade s právom považované za neziskové subjekty. Tie môžu mať podobu rôznych obchodných štruktúr. Tieto štruktúry môžu zahŕňať obmedzené alebo všeobecné partnerstvá, korporácie, jednotlivých vlastníkov a obchodné vzťahy dôveryhodnosti. Okrem toho, je pre vás dôležité pamätať na to, aby tieto podniky  boli založené po novembri 1990.
  • Regionálne centrá sú organizácie, ktoré boli zriadené samotným USCIS. Jediným cieľom týchto organizácií je sponzorovať hlavné investičné projekty pre každú investíciu urobenú zo strany EB-5 investorov. Tieto organizácie sú obzvlášť známe pre vytváranie nepriamych pracovných miest a sú ideálne pre pomoc vývojarov a investorov projektu, pretože sú dostatočne účinné, zjednodušujú požiadavky z hľadiska vytvárania pracovných miest v súlade s pravidlami a predpismi EB5 Visa programu.

Kliknite sem a prečítajte si Ako preukázať legálny zdroj finančných prostriedkov?

Je dobré vedieť, čo môžete získať, predtým než začnete konať. Víza programy sa môžu na prvý pohľad zdať zložité, pretože kladú veľký dôraz na zbytočné detaily. Tieto maličkosti vám však môžu zabezpečiť vaše investície a vaša rodina sa môže tešiť na lepšiu budúcnosť.

EB5 Visa Program je jednoduchý pokiaľ budete mať potrebné finančné prostriedky a odborné znalosti. Teraz, keď máte predstavu o základných požiadavkách, môžete začať podnikať potrebné kroky na zabezpečenie úspešného pobytu v USA. Ak sa budete cítiť zmätený ohľadom akejkoľvek požiadavky v ktorejkoľvek fáze, radíme vám, aby ste vyhľadali profesionálnu právnu pomoc.

Kliknite sem a prečítajte si o Hlavných požiadavkách EB 5 víz. 

Kliknite sem a prečítajte si o tom Ako napísať podnikateľský plán. 

Klikni tu a pozri si video Ako sa uchádzať o E-2 Investorské Vízum .

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme