EN | CZ | SK

Komplexný pohľad na Green Card získanú prostredníctvom investícií

Green Card

Komplexný pohľad na zelenú kartu (Green Card) získanú prostredníctvom investícií

Najvhodnejším vízom pre zamestnancov alebo profesionálov je buď L1 alebo H1B, ale  pre investorov s bydliskom v iných krajinách je určite najvhodnejšia EB-5 zelená karta. EB-5 zelená karta je tiež známa ako “Immigrant Investor Visa”, čo samozrejme vychádza v ústrety zahraničným investorom. U tohto typu víz sa nečaká dlho. Získanie povolenia na trvalý pobyt je taktiež oveľa rýchlejšie v porovnaní so žiadosťou o regulérne vízum.

Ako môžte získať EB-5 Zelenú kartu?  Na získanie musíte splniť nasledovné požiadavky:

  1. Musíte byť schopní získať v USA zelenú kartu, ak urobíte investíciu 500.000 dolárov v “cieľových pracovných miest” v USA alebo $ 1.000.000 novo uvádzaných oblastiach.
  2. Ak ste schopní vytvoriť aspoň 10 pracovných miest na plný úväzok pre občanov USA, potom sa môže stať držiteľom EB-5 Zelenej karty.

Okrem investora, zelenú kartu obdrží aj jeho alebo jej partner, vrátane ich slobodných detí mladších ako 21 rokov.

Proces podania žiadosti o EB-5 Zelenú kartu

  1. Formulár I-526 alebo imigračná žiadosť v prípade cudzineckého investora  musí byť podaná investorom spolu s ďalšími nevyhnutnými žiadosťami v súlade s pravidlami U.S. Úradu pre americké občianstvo a imigračné služby (USCIS). Akonáhle je návrh schválený, čo zvyčajne trvá 5 až 10 mesiacov, investor, rovnako ako jeho rodina môžu požiadať o vydanie zelenej karty. To možno vykonať v USA alebo na americkom veľvyslanectve / konzuláte mimo USA. Pre investorov, ktorí sú už v USA, môžu podať žiadosť o trvalý pobyt na U.S. Úrade pre americké občianstvo a imigračné služby (USCIS). Spočiatku je vydaná zelená karta viazaná podmienkami a platná iba po dobu 2 rokov.
  2. Pred vypršaním platnosti zelenj karty, musí investor podať žiadosť alebo formulár I-829 opäť na U.S. Úrade pre americké občianstvo a imigračné služby (USCIS). V návrhu, musí investor preukázať, že on alebo bol schopný investovať požadovanú sumu, a že podnik funguje za posledné 2 roky. Po schválení bude investorovi vydaná trvalá zelená karta bez akýchkoľvek ďalších podmienok.

Niektoré kritéria pre získanie trvalej Eb-5 Zelenej karty

  • “Hand-on Management.”  Investor by mal byť hlavným handler svojho podniku. Musí byť tiež aktívnym účastníkom pri tvorbe firemnej politiky, alebo musí byť jedným z členov predstavenstva. Avšak, to nemusí byť potrebné pre komanditnú spoločnosť.
  • “Manifold Investors.”  Schválenie žiadosti investora bude tiež závisieť od počtu investorov v spoločnosti. Avšak investori musia tiež spĺňať požiadavky, ktoré boli predtým uvedené vyššie, a to aj napriek tomu, že nemajú žiadne plány na získanie EB-5 Zelenej karty.

Viac o EB5 zelenej karte sa dočítate tu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

 

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme