EN | CZ | SK

Ako získať Green Card, ak máte L Visa?

Green Card

Ako získať Green Card, ak máte L Visa?

Získanie Green Card má svoje výhody. Najväčšou výhodou je, že máte šancu získať trvalý pobyt v USA. Okrem toho, môžete pracovať pre akéhokoľvek zamestnávateľa, pokiaľ je to legálne. L Visa sú známe ako víza s dvojitým zámerom. Žiadosť o zelenú kartu neovplyvní Váš L1 vízový status. Proces získanie zelenej karty je odlišný pre držiteľov L-1A víza a pre držiteľov L-1B víza.

EB1 Zelená karta pre špecializovaných zamestnancov

Nie je nič neobvyklé na podaní žiadosti o Green Card v tejto kategórii. Jedinec musí prejsť pracovným certifikačným procesom PERM. Tento proces môže trvať nejakú dobu, a dokonca aj niekoľko rokov, ako je možné vidieť vo väčšine prípadov. Ako žiadateľ, budete podliehať ročnej kvóte, ktorá je limitovaná na základe vašej krajiny narodenia.

Vzhľadom k tomu, zelená karta je určená pre ďalšie pracovné príležitosti v budúcnosti, keď jedinec získal svoju zelenú kartu, žiadateľ môže požiadať o kategórii EB1C, aj keď je mu ponúknutá manažérska pozícia v USA po tom, čo pracoval rok v zahraničí na L1-B vízum.

EB1 zelená karta pre výkonných manažérov

Požiadavky EB1 zelenej karty sú veľmi podobné tým z L-1A víza. Možno tiež povedať, že EB1 zelená karta bola zostavená tak, aby uspokojila držiteľov L-1A víza. Ale na druhú stranu, ak je držiteľ L Visa, tak nie je nevyhnutné, aby mal nárok na zelenú kartu.

Pri EB1 zelenej karte, môže váš zamestnávateľ podať formulár I-140 vo vašom mene. Ide o návrh pre prisťahovaleckého pracovníka, ktorý môže fungovať  súbežne s formulárom I-485 pre úpravu stavu. Avšak v prípade, že L1-držiteľ víza je mimo USA, on / ona môže ešte získať imigračné víza, pokiaľ bol formulár I-140 schválený. Ak ste držiteľ L1-A  víza, môžete získať EB1 zelenú kartu do jedného roka, čo však nie je možné pri L1-B vízach.

Bez ohľadu na prípad, budú obaja jedinci mať nárok získať EB1 Green Card pre jeho / jej rodinných príslušníkov. Aj keď máte iné alternatívy, ako rodina prostredníctvom zelenej karty, získanie EB1 Green Card,je oveľa jednoduchšie pre jedincov s L Visa.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme