EN | CZ | SK

Investujte do projektu výstavby nehnuteľnosti a získajte Green Card!

Green Card

Investujte do projektu výstavby nehnuteľnosti a získajte Zelenú kartu (Green Card)!

EB-5 Green Card vízum, ako súčasť investičného imigračného programu, bolo vytvorené Kongresom v roku 1990 za účelom vytvorenia nových pracovných miest v USA investovaním značného množstva kapitálu od cudzích štátnych príslušníkov.

Štatistický výskum ministerstva vnútra ukazuje, že tento program úspešne narastá z roka na rok a ročný prírastok za minulý rok (2013) dosiahol úroveň 10,000 víz.

Pre získanie EB-5 visa musíte spĺňať nasledovné podmienky:

  • Mali by ste vytvoriť aspoň 10 pracovných pozícií na plný úväzok
  • Mali by ste investovať 1.000.000 dolárov, alebo aspoň 500.000 dolárov, ak investujete do cielenej oblasti zamestnanosti
  • Účasť v každodennom riadení podniku
  • Mali by ste byť prínosom pre americkú ekonomiku tým, že poskytuje tovar alebo služby na amerických trhoch

 

Štúdie vykonané USCIS v roku 2010 ukazujú, že najzaujímavejším odvetvím pre uchádzačov o EB-5 víza sú reality. Zahraničný investor má dve možnosti ako investovať do nehnuteľností za účelom získania EB-5 víza. Buď priamymi investíciami alebo prostredníctvom regionálneho centra.

Projekt regionálneho centra by sa mal dotýkať oblasti s vysokou mierou nezamestnanosti a mal by byť vedený ako súkromný podnik, ktorý prijíma finančné prostriedky od zahraničných investorov. Regionálne centrum môže zriadiť fond, ktorý bude poskytovať pôžičky investorom na ich projekty.

Okrem splnenia podmienok, ktoré stanovil úrad USCIS, je veľmi dôležité, aby si investor najskôr urobil výskum, ktoré regionálne centrum je najvhodnejšie pre jeho projekt.

Kliknite sem a dozviete sa viac o zelenej karte (Green Card).

Pre viac informácií kontaktujte immigrationbiz.sk. Radi Vám pomôžeme.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a dostávajte týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme