EN | CZ | SK

Investujte do novej spoločnosti a získajte Green Card!

Green Card

Investujte do novej spoločnosti a získajte Zelenú kartu (Green Card)!

V našom poslednom článku sme vás oboznámili s viacerými investičnými možnosťami, ktoré vedú k získaniu Green Card (EB-5 visa). Teraz sa poďme bližšie pozrieť na prvú variantu. Zvyčajne najjednoduchším spôsobom ako splniť EB-5 Green Card požiadavky je vytvoriť nový obchodný podnik v čase investície alebo kúpiť už existujúci podnik a uskutočniť v ňom zmeny.

Nové obchodné spoločnosti sú ziskové subjekty, ktoré môžu mať jednu z mnohých rôznych podnikateľských štruktúr. Preto ak chcete založiť novú spoločnosť, môžete si zvoliť typ, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám. Môžete si vybrať medzi spoločnosťami s ručením obmedzeným (LLC), komanditnými spoločnosťami (general partnership), akciovými spoločnosťami, verejnými obchodnými spoločnosťami, ako aj neziskovými organizáciami. Všetky nové spoločnosti musia byť založené po 29. novembri 1990.

Po výbere typu novej spoločnosti, musíte splniť požiadavky pre získanie EB-5 Green Card. Sú to nasledujúce kritériá:

  • investícia vo výške minimálne $1,000,000 alebo $500,000 ak je spoločnosť zameraná na cieľové oblasti zamestnanosti
  • podporovať americkú ekonomiku výrobou tovaru alebo poskytovaním služieb
  • vytvoriť pracovné miesta pre minimálne 10 kvalifikovaných amerických občanov
  • účasť na každodennom riadení spoločnosti

Ak sa rozhodnete investovať do už existujúcej spoločnosti, okrem vyššie uvedených požiadaviek vaša investícia musí buď navýšiť kapitál spoločnosti o 40% alebo zvýšiť zamestnanosť o 40% (minimálne o ďalších 10 pracovníkov). Nemusíte splniť uvedenú podmienku navýšenia, ak súčasne alebo hneď po kúpe existujúcej spoločnosti spravíte reštrukturalizáciu alebo reorganizáciu podniku. Tým nemáme na mysli len pár úprav v interiéri alebo prijatie nových marketingových stratégií. Táto zmena by mala byť taká významná, že jej výsledkom bude nová obchodná spoločnosť. Dobrým príkladom reorganizácie je pridanie rastlinnej výroby na živočíšnej farme alebo zmena čínskeho fast food bistro na luxusnú reštauráciu. Reštrukturalizovať podnik môžete zlúčením s inou spoločnosťou a výsledkom bude nový právny subjekt.

Pre viac informácii o zelenej karte kliknite sem.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a dostávajte týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme