EN | CZ | SK

Ako požiadať o Green Card prostredníctvom investovania v regionálnom centre?

Green Card

Ako požiadať o Green Card prostredníctvom investovania v regionálnom centre?

V našom poslednom článku sme vás oboznámili s viacerými tipmi, ako si vybrať regionálne centrum pre vašu investíciu. Takže ak ste sa nakoniec rozhodli, ktoré centrum a projekt najviac vyhovuje vašim potrebám, čítajte ďalej a dozviete sa čo musíte urobiť, aby ste získali svoju zelenú kartu prostredníctvom investovania. Celý proces zvyčajne trvá tri až päť rokov a má dva kroky.

Predtým, ako sa zúčastníte EB-5 Green Card programu regionálneho centra, musíte podať žiadosť spolu s podkladmi na úrad USCIS. Musíte dokázať, že vy a vaša investícia uspokoja všetky požiadavky pre víza uvedené v našich predchádzajúcich blogoch. Investícia musí priniesť požadovaných desať pracovných miest na plný úväzok, investičný kapitál musí pochádzať z legálneho zdroja finančných prostriedkov a vy sa budete musieť podieľať na riadení podniku buď prostredníctvom každodenného manažmentu alebo prostredníctvom formulovania činnosti podniku.

USCIS potom dôkladne preskúma vašu žiadosť, takže buďte pripravený na celkové preverenie, vrátane podrobného preskúmania vašich zdrojov a vašej rodinnej histórie. Na základe vašej žiadosti a  dôkazov úrad určí, či máte nárok na EB-5 víza.

Ak je vaša žiadosť schválená, vy a vaši rodinní príslušníci získate zelenú kartu, ktorá  je platná na dva roky. Vzhľadom k tomu, že je len podmienečná, nezabudnite, že v rámci 90-dňovej lehoty pred jej uplynutím, musíte predložiť nový návrh na USCIS. Hlavným cieľom tohto návrhu je preukázať, že požadované investície boli vykonané, minimálne desať pracovných miest bolo vytvorených a vaše investície mali pozitívny dopad na americkú ekonomiku. Po schválení tohto návrhu vy a vaša rodina získate neobmedzený trvalý pobyt v USA a môžete voľne využívať všetky výhody s tým spojené. Čo je viac, máte možnosť požiadať o americké občianstvo do 90 dní po uplynutí päť rokov odo dňa kedy ste získali trvalý pobyt.

Kliknite sem a dozviete sa či je EB-5 investícia prostredníctvom regionálneho centra bezpečná.

Kliknite sem pre viac informácii o zelenej karte.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a dostávajte týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme