EN | CZ | SK

Rozdiel medzi L-1A Manager Visa a L1B Intracompany Visa

L-1A Manager Visa

Aký je rozdiel medzi L-1A Manager Visa a L1B  Víza?

Žiadosť o udelenie víza, nie je zložitá úloha, ak viete, ako máte postupovať a aké dokumenty potrebujete. Mnoho ľudí má tendenciu robiť obrovské chyby, ktoré sú spojené s tým, že si mýlia L-1A Manager Visa s L-1B Visa. To spôsobuje mnoho problémov, ktoré môžu mať za následok odmietnutie Vášho vstupu do USA. Týmto problémom môžete zabrániť, ak sa naučíte viac o rozdieloch medzi jednotlivými skupinami víz.

Spôsobilosť pre L-1A Manager Visa

L-1A vízum je určené pre vedúcich pracovníkov alebo manažérov, ktorí prichádzajú pracovať do USA. Tieto osoby musia pracovať na vedúcej alebo manažérskej pozícii minimálne jeden rok počas troch rokov, keď pracovali pre zahraničnú spoločnosť. Aj keď zamestnávateľ nemá pobočku v USA, má zamestnanec stále nárok na L-1A víza, ak účel jeho návštevy je vytvoriť novú pobočku. Vízum sa udeľuje na jeden rok v prípade, že daná spoločnosť je nová. Ale pre spoločnosti, ktoré boli v prevádzke už viac ako rok, vízum môže byť udelené na dobu troch rokov. Okrem toho, predĺženie víz je možné každé dva roky, kým pobyt nepresiahne sedem rokov.

Spôsobilosť pre L-1 B Intracompany Visa

L-1B vízum bolo navrhnuté pre odborných pracovníkov. Tým môže byť každý jednotlivec so základnými znalosťami o službách a produktoch spoločnosti. Títo zamestnanci obvykle školia a vzdelávajú nových zamestnancov pre spoločnosť  v USA. V prípade, že príslušná firma nemá pobočku v Spojených štátoch amerických, zamestnanec s odbornými znalosťami môže byť poslaný, aby vybudoval novú pobočku čo najskôr. Vízum sa vydáva na dobu nie viac ako tri roky, ale to sa môže predĺžiť o dva roky, teda celková dĺžka pobytu môže dosiahnuť 5 rokov, čo nie je prípad pri L-1A vízach.

Žiadosť o L-1A a L-1B Visa

Proces žiadosti o oba typ víz je takmer totožný. Príslušný zamestnanec bude musieť podať návrh na USCIS. V prípade, že jedinec je v USA, potom bude musieť podať návrh na zmenu vízového statusu. Ak sa však v USA nenachádza, tak bude navrhovateľ musieť navštíviť najbližší konzulát alebo veľvyslanectvo USA v ich domovskej krajine. Pokiaľ sú poskytované informácie presné a vytvárajú vzťah medzi zamestnávateľom a USA, spolu s pracovnými povinnosťami žiadateľa, ktoré musia byť vykonané, je vysoko nepravdepodobné, že žiadosť by bola zdržaná, alebo zamietnutá.

Teraz, keď viete, aký je rozdiel medzi L-1B vízami a L-1A vízami, budete môcť podať príslušnú žiadosť a požadovanú dokumentáciu, vďaka čomu zvýšite svoje šance na získanie týchto víz.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme