EN | CZ | SK

Aký je rozdiel medzi L Visa a E Visa?

L Visa

Aký je rozdiel medzi L Vízami a E Vízami?

L-1 Visa program pre nadnárodné spoločnosti je veľmi podobný E investorským vízam. Podobnosť týchto vízových programov spôsobuje mnoho problémov, a to predovšetkým pri podávaní žiadostí o víza, najmä ak žiadateľ nepozná rozdiel medzi týmito dvoma vízovými programami. Je veľmi ťažké tieto dva programy od seba odlíšiť, preto sa Vám to v tomto článku pokúsime bližšie priblížiť.

Časové obmedzenia L Visa a E Visa

Jedným z hlavných rozdielov medzi týmito dvoma vízovými programami, je rozdiel v časových obmedzeniach. Musíte mať na pamäti, že lehota na E vízum je oveľa pružnejšia v porovnaní s L Visa programom. E-1/2 držitelia víz môžu zostať po dobu dvoch rokov v krajine a môžu podať žiadosť o predĺženie o ďalšie dva roky. Neexistujú žiadne obmedzenia koľkokrát môžete požiadať o predĺženie, to však neplatí pre L-1A / B víza.

Kvalifikácia

Aj keď oba vízové programy sú považované za typ pracovných víz, je tu obrovský rozdiel medzi týmito dvoma programami, pokiaľ ide o kvalifikáciu. Pre L-1 vízum platí, že za zamestnanca podáva žiadosť o víza jeho zamestnávateľ, v prípade, že žiadateľ bol súčasťou spoločnosti v dĺžke aspoň jedného roka a vykonával vedúcu alebo manažérsku funkciu a má špecializované znalosti pre vykonávanie jeho práce v USA. Navyše, materská spoločnosť musí byť zapojená do obchodu, a mať investície v Spojených štátoch. Neexistuje žiadna špecifická požiadavka v prípade držiteľa víza E-1/2, ktorá by určovala ako dlho má pracovať ako manažér alebo vedúci pracovník v danej spoločnosti.

Prijímacie konanie

Na začiatku sa môže zdať, že oba procesy sú rovnaké, ale pri bližšom skúmaní zistíte zásadný rozdiel. Obe žiadosti musíte podať prostredníctvom formulára I-129, a to buď cez USCIS alebo na miestnom konzuláte. Avšak, v prípade L Visa musí zamestnávateľ poslať žiadosť o schválenie návrhu o víza na USCIS. Po tom, čo bol návrh schválený, môže príjemca získať víza z miestneho konzulátu. To však neplatí pri vízovom programe E-1/2, ten môžete priamo získať prostredníctvom konzulátu bez toho, aby ste museli podať samostatnú I-129 žiadosť na USCIS.

Spočiatku sa oba o vízové programy môžu ľahko medzi sebou zameniť, pretože sú veľmi podobné. Pri uplatnení hore uvedených znakov, však ľahko dokážete odlíšiť jeden vízový program od druhého. Je pravda, že existuje veľa možností pre zamestnancov, investorov a podnikateľov z ktorých si môžu vyberať, ale tá správna možnosť spočíva v samotných potrebách jednotlivej spoločnosti. Nesprávna voľba môže spôsobiť katastrofálne následky pre zamestnancov danej spoločnosti, preto je dobré vyhľadať odbornú pomoc, aby ste sa vyhli všetkým problémom, ktoré môžu nastať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme