EN | CZ | SK

Q & A pri podaní žiadosti o L Visa

l visa

Q & A pri podaní žiadosti o L Visa

Pri podaní žiadosti o L Visa, budete mať mnoho otázok, na ktoré nebudete spočiatku vedieť odpovedať. To pre vás môže spôsobiť mnoho problémov, najmä ak podáte nesprávne vyplnenú žiadosť o vízum. V tomto článku vám priblížime odpovede na najčastejšie kladené otázky, ktoré sú spojené s podávaním žiadostí o L Visa.

Je možné vstúpiť do USA s návštevníckymi vízami, v prípade ak ste v procese získania L-1 Visa?

Je to možné, avšak neodporúčame to. Dôvod, prečo sa to neodporúča, je preto, že by ste mohli naraziť na niečo, čo nemôžete robiť, pokiaľ disponujete návštevníckymi vízami. Nielen, že sa dostanete do problémov, ale môže to zároveň mať vplyv na L-1 víza, a môže to spôsobiť ďalšie meškanie, alebo odmietnutie.

Čo v prípade, ak bola vaša žiadosť zamietnutá konzulátom?

Pri osobnom pohovore, sa vás bude príslušný úradník pýtať na ďalšie informácie. Úradník môže kedykoľvek odmietnuť vašu žiadosť podľa INA § 221 (g). Môžete sa vždy vrátiť na americké veľvyslanectvo alebo konzulát, kde ste boli na pohovore a môžete predložiť požadované dôkazy, ktorými môžete podporiť Váš prípad. Ak však úradník zistí, že formulár I-129 ste zle vyplnili, alebo nedostatočne, tak pošle list na DHS, a na základe toho bude vaša žiadosť zrušená. Všetky súvisiace dokumenty sú zaslané oddeleniu DHS, ktoré bude ďalej spracovávať váš prípad. V tomto prípade budete musieť odpovedať na všetky otázky na príslušné DHS Centrum.

Môže držiteľ L-1 Visa študovať v USA?

Štúdium v ​​USA je možné, ak váš zápis na štúdium má súvis so základnými požiadavkami Vášho zamestnávateľa. Musíte pamätať na to, že súhlas USCIS je nevyhnutný.

Môžu sa L-1 Zamestnanci voľne pohybovať v USA?

Pokiaľ je príslušný zamestnanec pod kontrolou materskej spoločnosti, môže sa pohybovať v rozdielnych štátoch v USA.

Čo ak je zamestnanec prepustený, zatiaľ čo je na L-1 vízach?

Neexistuje žiadna doba odkladu, pretože jedinec okamžite stratí svoj vízový status. Je preto veľmi dôležite pre daného jednotlivca nájsť zamestnávateľa, ktorý by bol ochotný sponzorovať jeho H-1B víza. Ale prechod z L-1 na H-1B víza nie je v zásade jednoduchá úloha, a zvyšuje sa šanca na Váš návrat do svojej domovskej krajiny, čo je dôvod, prečo by bolo lepšie prejsť na neprisťahovalecké víza, ako sú B-1/2.

Teraz, keď viete, čo môžete robiť a čo nie,  je veľmi nepravdepodobné, že by ste mali nejaké problémy pri podaní žiadosti o L-1 vízum. Vzhľadom k tomu, že nie je nič zlého na tom, požiadať o pomoc, bolo by tiež múdre hovoriť s odborníkom, aby ste sa ubezpečili, že ste na správnej ceste.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme