EN | CZ | SK

Aké sú poplatky pri žiadosti o L Visa?

L Visa

Aké sú poplatky pri žiadosti o L Visa?

Predtým ako podáte žiadosť o L víza, je potrebné, aby ste zistili základné informácie. Jednou z najdôležitejších informácii, ktorá Vás bude zaujímať, je aká je výška poplatkov, ktoré budete musieť zaplatiť. Je samozrejmé, že cestovanie do inej krajiny si vyžaduje rozsiahle plánovanie. Poslednou vecou, ktorú by ste chceli je prekročiť rozpočet a nebyť schopný splácať výdavky potrebné na Váš pobyt v USA. V tomto článku sa dozviete všetko čo potrebujete vedieť, aby sa Vám niečo také nestalo.

Rozdiely medzi L-1A a L-1B vízami

Ak plánujete žiadať o víza prostredníctvom prémiového programu, tak výdavky sa budú pohybovať okolo 1550 USD z ktorých 325 budete musieť použiť na zaplatenie kontroly Ministerstvu vnútornej bezpečnosti. Zvyšných 1225 USD budete musieť zaplatiť USCIS prostredníctvom osobitného šeku.

Pre všetky L-1 žiadosti, zmenu statusu a zmenu zamestnávateľa bude potrebné zaplatiť 500 USD poplatok na prevenciu a odhaľovanie podvodov.

Poplatky pri L-1

Poplatky pri žiadosti o L-1 víza sú   nasledovné:

  • 325$ za prvotnú žiadosť na USCIS
  • 500$ ako prevencia voči podvodom
  • v prípade, že ste podali žiadosť prostredníctvom prémiového programu, tak k sume 1225$ budete musieť prirátať ďalších 2200$ na právne poplatky.

Dôkazná žiadosť

V prípade, že sudca USCIS nie je schopný určiť či konkrétny poplatok platí v prvom rade, dôkazná žiadosť bude prenesená na žiadateľa. Ten bude musieť preukázať či nejaký poplatok nezabudol zaplatiť, alebo či všetky poplatky boli správne uhradené. Podstatou je objasniť všetky rozpory, ku ktorým by mohlo dôjsť  a k náprave všetkých problémov, ktoré by v budúcnosti mohli spôsobiť ešte väčšie problémy.

V prípade, že informácie, ktoré žiadateľ poskytol sú nedostatočné, bude mu oznámený zámer o odmietnutí jeho žiadosti. Navyše, musíte myslieť na to, že vaša žiadosť nebude schválená ak predložené dôkazy podliehajú ďalším poplatkom a vy ich nebudete vedieť preukázať.

Musíte sa uistiť, že ste splnili všetky podmienky a kritéria predtým, než podáte žiadosť o L víza. Ak tak neurobíte môžete spôsobiť predĺženie procesu vybavovania vašej žiadosti, alebo celkové odmietnutie, ktoré by viedlo k tomu, že by Vám bol zakázaný vstup do USA. Na druhú stranu, akonáhle budete vedieť, koľko je potrebné venovať USCIS vo forme právnych poplatkov, budete môcť určiť, či takáto cesta je uskutočniteľné a či budete môcť financovať svoj výlet do a zo Spojených štátov, vrátané výdavkov, ktoré budete mať počas vašej cesty.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme