EN | CZ | SK

Ako si predĺžiť L Visa v USA?

L Visa

Ako si predĺžiť L Visa v USA?

Mnoho ľudí nemá informácie o tom, ako si môžu predlžiť svoj vízový status v USA. Je pravdou, že to na prvý pohľad môže vyzerať veľmi zložito a môže to ovplyvniť celkový výsledok. Poslednou vecou, ktorú budete chcieť je zamietnutie vašej žiadosti o predĺženie L Visa, alebo jej úplné odmietnutie. Ak máte problémy pri predĺžení vašich L víz, tak tu je niekoľko bodov, ktoré musíte splniť, aby ste predĺženie doviedli do úspešného konca.

Pripravte si požadované dokumenty

Je potrebné, aby ste si zistili, aké dokumenty sú nevyhnutné k Vašej žiadosti o predĺženie L Visa. Budete musieť najprv vyplniť tieto dokumenty, než podáte žiadosť o predĺženie. Môžete začať zbieraním dôkazov preukazujúcich, že ste boli zamestnaný v dobe keď ste žili v USA. Ak ste mali L-1B víza ako jedinec so špecializovanými znalosťami, budete musieť zozbierať všetky dokumenty, potvrdzujúce tento Váš stav. Zároveň, budete potrebovať potvrdenie do Vášho zamestnávateľa. Potvrdenie by malo obsahovať všetky podstané infomácie o Vašej práci, vašu kvalifikáciu a dátum kedy ste boli zamestnaný. Nezabudnite pripojiť zmluvu, ktorú ste uzatvorili s Vašim zamestnávateľom, výplatné pásky a resumé.

Vyplnenie žiadosti

L-1A vízum je platné po dobu sedem rokov a L-1B po dobu piatich rokov, môžu teda nastať prípady, keď budete nútený opustiť USA. Akýkoľvek čas nestrávený v USA pre akýkoľvek dôvod, bude musieť byť zachytený vo vašej žiadosti o predĺženie. Čas nestrávený v USA môže byť vykompenzovaný na takú dobu a tak dlho ako budete schopný to dokázať.

Môžete vyplniť spomenuté dokumenty spolu s formulárom I-129 (pre jednotlivcov) alebo formulárom I-129S pokiaľ proces prebieha v USA. Ak máte vízový status L2, potom budete musieť vyplniť formulár I-539.

Majte na pamäti

Po vyplnení žiadosti o predĺženie, musíte počítať s tým, že to môže trvať nie viac ako dva roky od podania. Na druhej strane, ak sa žiadosť posudzuje, tak nemôžete opustiť USA. Budete musieť čakať 240 dní alebo kým nebude vydané konečné rozhodnutie.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme