EN | CZ | SK

Aká je dĺžka procesu schvaľovania L Visa?

L Visa

Aká je dĺžka procesu schvaľovania L Visa

Podanie žiadosti o L Visa sa môže na prvý pohľad zdať ako zložitý proces, ak však budete úprimný a budete poskytovať presné informácie, môžete tento proces urýchliť a zjednodušiť. Mnohým ľudom sa nepodarí uspieť, pretože nespĺňajú stanovené požiadavky, alebo preto, že nemyslia na čas, ktorý je potrebný pri vybavení víz, keď si plánujú cestu. Všetko musí byť v súlade, predtým než vám bude udelené povolenie na vstup do USA. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o L vízach a potrebnom čase pri spracovaní vašej požiadavky.

Spôsobilosť na L víza

L víza sú rozdelené do dvoch samostatných kategórii. L 1A víza sú určené pre vedúcich pracovníkov a manažérov a L 1B víza pre špecializovaných zamestnancov, ako sú napr. počítačoví programátori alebo účtovníci. Aby ste mohli požiadať o L Visa, tak musíte mať nárok na prvý typ týchto víz. Takmer každý jedinec pracujúci pre spoločnosť minimálne jeden rok ako výkonný manažér z predchádzajúcich troch rokov má právo na L Visa.

Žiadosť o L víza

Ak máte oprávnenie na L Visa, môžete o ne požiadať. K žiadosti však budete musieť pripojiť aj ďalšie dokumenty. Medzi tieto dokumenty patria:

formulár DS-160

– vyplnená  žiadosť s priloženou aktuálnou fotografiou

– platný pas

– schválený formulár I-797

– kópia formulára I-129, ktorý je vyplnený vaším zamestnávateľom

Dĺžka procesu schvaľovania

Po zhromaždení potrebných dokumentov, ich môžete odoslať poštou alebo on-line. Po podpísaní dokumentov trvá 2 až 4 mesiace, kým sa vaša žiadosť vybaví. Ak je vaša žiadosť podporená L1 blanketový súhlasom, tak to trvá do troch týždňov.

Celý tento proces schválenia môžete urýchliť prostredníctvom prémiového programu, ktorý ponúka USCIS. Ak zaplatíte 1225 USD, tak celý proces nebude trvať dlhšie ako 15 dní. Ak by nastali nejaké komplikácie, tak budete okamžite kontaktovaný, aby ste doplnili požadované informácie.

L Visa vypršia po troch rokoch, môžu byť však predĺžené o ďalšie dva roky. Vzhľadom k tomu, že L víza sú pracovným typom víz, tak správna dokumentácia je zárukou úspechu vašej žiadosti.

Bolo by pre Vás vhodné, aby ste sa poradili s osobou, ktorá už týmto procesom prešla a ktorá Vám môže poskytnúť veľmi cenné informácie, aby ste sa vyhli všetkým možným chybám, a aby vaša žiadosť bola úspešne schválená.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme