EN | CZ | SK

Kto môže požiadať o L Visa?

L Visa

Kto môže požiadať o L Visa?

Než budete môcť požiadať o L-1A vízum, je potrebné sa uistiť, či naň máte nárok. Ak nechcete zbytočne premrhať veľa času na víza, na ktoré ani nemáte nárok, je potrebné v prvom rade zistiť aké sú požiadavky na L-1A Visa. Budete teda nútení získať si informácie o tom, aký typ ľudí je oprávnený na zisk L Visa.

L1 Visa Program

Vízum je určené v podstate pre neprisťahovalcov. Umožňuje medzinárodnej spoločnosti s dcérskymi spoločnosťami a pobočkami v USA previesť zamestnanca z iných zahraničných pobočiek na pobočku v USA. L Visa sú platné po dobu siedmich rokov, a majú naň právo tí, ktorí pracovali aspoň rok pre pobočku alebo pobočky firmy mimo pobočky v USA.

Spoločnosť pôsobiaca v USA, je schopná požiadať o L-1 víza v mene svojich zamestnancov prostredníctvom formulára I-129, ktorý podajú USCIS. Ale v tomto prípade bude zamestancovi udelené L-1 vízum najviac po dobu troch rokov.

Typ oprávnených zamestnancov

Existujú dva typy zamestnancov, ktorí majú nárok na L-1 víza, sú to:

  • Špecilaizovaní zamestnanci

Kategória je vymedzená pre tých jednotlivcov alebo zamestnancov, ktorí disponujú  špecializovanými znalosťami a zručnosťami. Títo jedinci majú rozsiahle znalosti o svojej spoločnosti a jej produktoch, službách, manažmente, systéme, výskume a postupe. V tomto prípade, je o L-1B víza povinný požiadať jedinec. Vízum je platné po dobu troch rokov, po uplynutí môže byť predĺžené o ďalšie dva roky.

  • Vedúci a manažéri

Len tí jedinci, ktorí spĺňajú prísne definícei vedúcich a manažérov sú oprávnení získať L1 víza. Títo zamestnanci alebo osoby, budú musieť poskytovať rozsiahly a komplikovaný opis ich povinností. Je však nutné mať na pamäti, že táto osoba bude musieť mať kľúčovú funkciu v rámci spoločnosti. Títo zamestnanci sú oprávnení na získanie L-1A víza, ktoré je platné po dobu troch rokov, ale s možnosťou predĺžiť ich až na sedem rokov.

Po naplnení povolenej doby určenej na program L-1, zamestnanec bude musieť premiestnený na inú pobočku alebo dcérsku spoločnosť mimo USA. Bude tam musieť pracovať po dobu jedného roka, kým bude môcť opätovne podať novú žiadosť o H alebo L Visa.

Na zákalde vyššie uvedených skutočností, budete schopní určiť, či máte nárok na L-1 víza. Navyše, budete môcť určiť aký typ zamestnanca ste, a na základe toho žiadať o správne vízum. V prípade nejasností sa obráťte na odbornú pomoc.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme