EN | CZ | SK

Ako podať žiadosť o L Visa?

L Visa

Ako podať žiadosť o L Visa?

Predtým, než podáte žiadosť o L Visa, budete musieť vedieť, čo potrebujete získať, aby ste boli úspešní. L-1A vízum dáva pracovníkovi možnosť prísť do USA cez jeho / jej spoločnosti. To je však možné iba v prípade, že spoločnosť pôsobí v medzinárodnom meradle a iba v prípade, že má dcérske spoločnosti alebo pobočky v Spojených štátoch. Stojí za zmienku, že vízum je veľmi vyhľadávané, aje pre vás dôležité byť presný a úprimný pri žiadosti o L-1A víza.

Formuláre potrebné pre L-1A Visa

Hlavným dokumentom, ktorý musí byť podaný, je formulár I-129. Musíte mať na pamäti, že ho môže vyplniť len váš zamestnávateľ. Formulár bude obsahovať informácie o zamestnancov a firme. Formulár bude musieť byť dokončená pomocou veľmi presnej sady inštrukcií poskytnutých USCIS. Každé pole bude musieť byť vytlačené alebo napísané v čiernej alebo modrej farbe. Navyše, váš zamestnávateľ bude musieť poskytovať presnú odpoveď každej sekcii. Je možné, že niektoré úseky nebudú mať nič spoločné s jednotlivcom, čo je dôvod, prečo váš zamestnávateľ bude musieť písať “N / A” v týchto jednotlivých oblastiach. Miesto na odpoveď nesmie ostať prázdne.

Kde podať žiadosť o L Visa?

L-1A vízum možno ľahko podať v jednej z dvoch spracovateľských centier v Kalifornii a Vermonte. Ale môžete tiež vykonať celý proces on-line. Máte taktiež možnosť podať fyzické kópie na adresy nájdené vo formulári I-129. Väčšina aplikácií vyžaduje platbu 325 dolárov vo forme poplatku za žiadosť spolu s ďalším 500 dolárovým poplatkom za “odhaľovanie podvodov”. Môžete vykonať nevyhnutné platby prostredníctvom poštovej poukážky, alebo šekom, ale musíte mať na pamäti, že je nevratný.

Kedy môžete podať žiadosti o vízum?

Akonáhle sa vaše služby vyžadujú v USA, budete musieť požiadať o L-1A vízum hneď. Mali by ste poddať žiadosť najmenej 45 dní pred skutočným zamestnaním. Je tiež dôležité, aby ste pochopili, že musíte byť dôkladný a pravdivý, pretože podvod sa trestá podľa zákona.

Čo možno očakávať od žiadosti?

Informácie žiadané vo formulári I-129 sú jednoduché. Nie je to tak zložité, ako by sa to mohlo zdať, a v skutočnosti sa zaoberá len informáciami týkajúcimi sa kvalifikácie, práce a pobytu zamestnanca.

Ak budete mať tieto skutočnosti na pamäti, bude pre Vás oveľa ľahšie podať žiadosť o L-1A Visa. V prípade nejasností sa však obráťte na odbornú a kvalifikovanú pomoc.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme