EN | CZ | SK

Aké sú výhody L Work Visa?

L Work Visa

Aké sú výhody pracovného L víza (L Work Visa)?

Jednotlivci, ktorí sa chcú presťahovať do USA, tak môžu urobiť prostredníctvom pracovného L víza. Toto neprisťahovalecké vízum bolo vytvorené pre ľudí, ktorí chcú pracovať v USA. Je veľa firiem, ktoré využívajú túto možnosť na získanie kvalifikovaných zamestnancov zo zámoria, ktorí by pre nich pracovali. Výhodou je, že žiadateľ počas zamestnania nemusí mať trvalý pobyt v USA. Ak sa chcete dozvedieť viac o L-Work visa a jeho výhodách v porovnaní s ostatnými vízovými programami, tak čítajte ďalej.

Žiadne vládne potvrdenie nie je potrebné

Na rozdiel od rôznych iných vízových programov, v tomto prípade neexistuje ministerstvo práce (Department of Labor-DOL), ktoré by sa mohlo miešať do vašej žiadosti o pracovné vízum. Zamestnávateľ však stále musí predložiť kľúčové dokumenty na overenie oprávnenosti podnikania v zahraničí a jej dcérskej spoločnosti v USA. Oba  faktory existujú ako kvalifikované entity, ktoré pôsobia  medzi zahraničnými a americkými spoločnosťami. To bude mať za následok, že ich vzťah bude podobný vzťahu aký je  medzi pobočkami. Tento vzťah bude viac vyhovovať zamestnancovi a pomôže mu skôr získať  trvalý pobyt.

Nie je povinné osvedčenie zamestnávateľa

L-1 visa ponúka rovnaký počet výhod zamestnávateľom, ako ponúka zamestnancom. Zamestnávateľ nebude musieť podať žiadosť o stave práce,  a nebude musieť preukázať, že kvalifikovaní pracovníci v USA nie sú k dispozícii. Vy, alebo váš zamestnávateľ, sa nebudete musieť znepokojovať zabezpečovaním dôkazov z agentúr, ktoré sú povinné ak chcete získať zelenú kartu.

Žiadne mzdové požiadavky

Jedna z najlepších vlastností L-1 work visa je, že neexistujú žiadne mzdové požiadavky. Okrem toho, pre vášho manžela/ manželku bude ľahšie získať dokumenty, ktoré mu umožnia pracovať na základe L-2. To znamená, že môžu pracovať v USA, čo však nie je možné pri H-4.

Je dostupná blanketná žiadosť pre L Work Visa

Firmy, ktoré pravidelne vypĺňajú žiadosti o  L-pracovné vízum majú nárok na blanketné žiadosti. Celý proces prijímania a schvaľovania L1A /B víza bude rýchly a jednoduchý. To môže slúžiť  na váš prospech, pretože väčšina papierovania a prípravy dokumentácie bude vopred vykonaná vaším zamestnávateľom. Tým sa zvyšuje vaša šanca na získanie víza a pobytu a ušetrí vám to viac ako polovicu času, ktorý je potrebný pri H1B vízach.

Pokiaľ  budete spĺňať požiadavky L-pracovného víza, tak nebudete mať žiadne problémy s presunom do USA spolu so svojou rodinou. Ako už bolo spomenuté, jednou z kľúčových výhod L-pracovného víza je, že s L pracovným vízom budete môcť požiadať o vydanie zelenej karty po roku, a to bez komplikovaného, zložitého a zdĺhavého procesu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme