EN | CZ | SK

Čo znamená koncepcia dvojakého zámeru pri L1 visa program?

L1 visa

Čo znamená koncepcia dvojakého zámeru pri L1 visa?

Imigračný zákon v USA sa riadi podľa konkrétneho zámeru. To znamená, že ak žiadate o neprisťahovalecké vízum, konzulárny úradník bude prihliadať na skutočnosť, či udržiavate dostatočné väzby s vašou domovskou krajinou, akými sú napríklad rodina, domov a zamestnanie. Ak úradník usúdi, že vašim zámerom je opustiť domovskú krajinu a zostať v USA, a to aj po uplynutí vášho vízového statusu, môže to byť dôvodom pre neuznanie vášho víza. Avšak, existujú určité typy víz, ktoré vám umožnia legálne vstúpiť do USA, a zároveň žiadať o trvalý pobyt. Takýmto typom víz je napríklad L1 visa a uvedená koncepcia sa nazýva dvojaký zámer.

Kategória L1 visa je jednou z najužitočnejších prostriedkov dostupných pre medzinárodné spoločnosti, ktoré potrebujú priviesť kvalifikovaných zahraničných pracovníkov do USA. Dvojaký zámer je veľmi významným ak ste držiteľom alebo žiadate o L1 visa a chcete získať zelenú kartu. L1-A a L1-B víza vám automaticky umožňujú  počítať s dočasným statusom a vízovým zámerom súčasne. Preto môžete podať žiadosť o trvalý pobyt, bez toho, aby bol ohrozený váš aktuálny L1 visa status.

Ak ste manažérom alebo vedúcim a máte L1-A vízum po dobu najmenej jedného roka, môžete podať žiadosť o zelenú kartu v rámci EB1C kategórie. Najväčšou výhodou tejto kategórie je, že nemusíte prejsť procesom Labor Certification (imigračný proces, ktorý zabezpečuje aby zahraniční pracovníci  nenahradzovali domácich zamestnancov s rovnakou klasifikáciou). Jedniné čo váš zamestnávateľ potrebuje urobiť je podať formulár I-140 a akonáhle jeschválený, môžete požiadať o zmenu statusu – formulár I-485. Celý proces zvyčajne netrvá dlhšie ako jeden rok.

Ak ste držiteľom L1-B víza, musíte získať Labor Certification, aby ste mohli požiadať o vydanie zelenej karty. Je to potvrdenie od ministerstva práce, ktoré potvrdzuje, že pre vašu pozíciu nie sú iní kvalifikovaní kandidáti na americkom trhu. Tento proces môže byť zdĺhavý a váš zamestnávateľ musí preukázať, že v minulosti došlo k neúspešnému procesu prijatia do zamestnania. Takisto plat, ktorý vám bude ponúknutý musí spĺňať platné normy miezd pre konkrétnu pozíciu.

V oboch vyššie uvedených prípadoch, môžete tiež požiadať o zelenú kartu pre svojich rodinných príslušníkov, ktorí sú väčšinou držiteľmi víz L2. Z tohto dôvodu, môže váš manžel alebo vaša manželka a slobodné dieťa mladšie ako 21 rokov tiež získať trvalý pobyt.

Proces získania trvalého pobytu si vyžaduje vytrvalosť a profesionálny prístup, tak neváhajte a kontaktujte immigrationbiz.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme