EN | CZ | SK

Ako úspešne získať L1 visa do USA?

L1 visa

L1 Visa

L1 visa patrí do kategórie neprisťahovaleckých víz a umožňuje spoločnostiam jednoduchšie presúvať isté skupiny zamestnancov medzi svojimi pobočkami v zahraničí a USA. Pokiaľ váš zamestnávateľ všetko správne vyplnil, tak v ďalšom kroku vás čaká pohovor na veľvyslanectve. Tento pohovor môže v značnej miere pozitívne ovplyvniť celý schvaľovací proces. Preto sme pre vás pripravili niekoľko tipov ako uspieť.

1. Príďte včas

Pohovor prebieha osobne v budove veľvyslanectva a je vedený konzulárnym úradníkom veľvyslanectva. Pohovor si môžete dohodnúť najneskôr do 90 dní pred začiatkom vášho zamestnania. Pred pohovorom sa uistite, že ste zaplatili všetky poplatky a v deň pohovoru sa dostavte na dohodnuté miesto aspoň s 15 minútovým predstihom.

2. Pripravte sa

Otázky, ktoré na pohovore dostanete nie sú zákerné ani ťažké pokiaľ sa na ne pripravíte. Uistite sa preto, že poznáte dokumenty, ktoré ste doteraz odovzdali a nezabudnite si ich so sebou zobrať aj na pohovor. Odporúčame prejsť v predstihu všetky dokumenty aj niekoľko krát aby ste im úplne porozumeli a predišli tak akýmkoľvek rozporom pri pohovore.

3. Odpovedajte úprimne

Odpoveď “nie” nemusí mať negatívny dopad na vaše posudzovanie, takže odpovedajte radšej pravdivo. Konzulárny úradník zvyčajne začína so všeobecnými otázkami typu “ako sa máte?” alebo “boli ste už niekedy v USA?” Potom zvyčajne prejde ku otázkam o vašom aktuálnom zamestnaní, vašich úlohách, zodpovednostiach, či skúsenostiach. Zbytok pohovoru potom bude o navrhovanej práci v USA. Pripravte si vysvetlenie prečo práve vy ste spôsobilý/á pre L1 víza a aké špeciálne zručnosti alebo vedomosti máte. Nech už odpoviete akýmkoľvek spôsobom, musíte sa pripraviť na zdôvodnenie vašej odpovede a na dodatočné vysvetlenie v prípade potreby.

4. Komunikovať (v potrebnom rozsahu)

Slabá komunikácia je číslom jedna medzi negatívnymi dopadmi na vaše posudzovanie. Na druhej strane, hovorte iba ak vás vyzvú a snažte sa odpovedať stručne a k veci. Vaše odpovede zbytočne nekomplikujte a neposkytujte viac detailov ako je potrebné. S konzulárnymi úradníkom sa nehádajte a komunikujte slušne. Pamätajte si, že to vy ste prišli na pohovore pred niekym, nie druhá strana.

5. Uvoľnite sa

Sebaistota môže priniesť pozitívne výsledky, takže nebuďte nervózny/a a napätý/á. Dajte si pozor na reč vášho tela a udržujte očný kontakt s konzulárnym úradníkom. Skúste sa usmievať a mať pozitívnu náladu. Aj toto je dôležité, pretože úradník sa môže spoľahnúť iba na informácie, ktoré mu poskytnete. Jeho úsudok je tak veľmi ovplyvnený vašimi reakciami na otázky, vašou rečou tela, dôveryhodnosťou vašich odpovedí a celkovým dojmom.

Pohovor môže byť stresujúci zážitok, ale s našou pomocou sa ho nemusíte obávať. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme s prípravou.

Páčil sa vám tento článok?

Zdieľajte ho!

Prihláste sa do nášho Newsletter a získajte Ebook ZADARMO. 

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme