EN | CZ | SK

Ako získať L1B visa pre Vašich pracovníkov?

L1B visa

Ako získať L1B visa pre Vašich pracovníkov?

Úspech každého podnikania je v pracovnom procese. Preto každý podnik, ktorý je celosvetovo rozšírený, musí mať niektorých pracovníkoch globálne rozložených, aby tým umožmil rýchly rast podniku. Pracovníci, ktorí majú byť preložení sú tí, ktorí budú mať zásadnú úlohu v procese rozšírenia podniku.

L1B visa umožňuje preloženie pracovníkov s odbornými znalosťami do Spojených štátov, a to s presne stanovenými povinnosťami. Na to, aby spoločnosť mala nárok na preloženie pracovníkov, musí najprv splniť požiadavky. To je dôvod, prečo mnoho spoločností, ktoré sú o tomto informované využívajú výhody na rozšírenie  svojho malého alebo veľkého podnikania. Zamestnanec musí byť v pracovnom pomere materskej spoločnosti po dobu najmenej 1 roka pred preložením. To znamená, že spoločnosť by mala byť materská, dcérska alebo sesterská. Ďalším kritériom je, že spoločnosť musí v súčasnej dobe podnikať v USA.

Je nutné dodržať nasledovný postup:

–       Po prvé, zamestnávateľ, ktorý chce preložiť akéhokoľvek zamestnanca musí vyplniť formulár I-129, (návrh na neprisťahovaleckého pracovníka)

–       Bude musieť zaplatiť poplatok v prospech zamestnanca.

Ak je žiadosť schálená úradom USCIS, žiadateľ si musí dohodnúť pohovor na americkom konzuláte v mieste jeho pobytu. Pracovník by si mal pripraviť nasledovné:

–        Schválenie I-129 žiadosti

–        Pas

–        Zaplatený poplatok za vízum

–        Fotografiu

–        Formulár DS 160

–        Naplánovať si pohovor

–        Dodatočné podklady (životopis, mzdový výpis, výpis z bankového účtu, Spoločenská zmluva spoločnosti, atď.)

Čítajte viac o L vízach tu. 

Páčil sa vám tento článok?

Zdieľajte ho!

1 komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme