EN | CZ | SK

Vysoká nezamestnanosť v USA?

nezamestnanosť

EB5 Visa Program – Aké sú to oblasti s vysokou nezamestnanosťou?

Ak chcete požiadať o EB-5 investorské víza, musíte pochopiť, že oblasti kde je vysoká nezamestnanosť (targeted employment area – TEA) hrajú dôležitú úlohu pre získanie občianstva v USA. Okrem splnenia investičných požiadaviek, musíte vytvoriť svoj projekt v mieste s vysokou mierou nezamestnanosti alebo vo vidieckej oblasti. Ak sa chcete dozvedieť viac, tak čítajte ďalej.

Aké sú to cieľové oblasti s vysokou mierou nezamestnanosti?

Existuje špecifický súbor požiadaviek, ktoré musia byť splnené, aby mohol byť projekt považovaný za TEA. Okrem toho, že musíte byť schopní investovať minimálne 500.000 dolárov, musíte zabezpečiť, že projekt je založený mimo mestských oblastí. To však nemusí nutne znamenať, že musí byť umiestnený na okraji mesta. Okrem toho, daná oblasť by mala mať okolo 20 000 obyvateľov.

Na druhú stranu, budete musieť investovať milión dolárov, ak oblasť, ktorú ste si vybrali, zápasí s vysokou mierou nezamestnanosti. Požiadavka týkajúca sa miery nezamestnanosti je 150%. Projekt by mal byť umiestnený v mestskej alebo v regionálnej oblasti a počet obyvateľov musí byť minimálne 20 000.

Ako získať označenie TEA?

Musíte mať na pamäti, že označenie TEA je založené a upravené v súlade so žiadosťou I-526. Budete musieť poskytnúť požadované dokumenty a dôkazy, ktoré preukazujú, že projekt bude umiestnený vo vidieckej oblasti alebo v oblasti kde je vysoká nezamestnanosť. Žiadosť musí byť predložená USCIS. Ale musíte vziať do úvahy skutočnosť, že existuje niekoľko foriem dôkazov, ktorými možno podporiť projekt z hľadiska správy v TEA. Potrebné dôkazy, ktoré môžete získať sú:

1.   Získanie zverejneného technického bulletinu z ministerstva práce

2.   Ponúknutie inej formy dokumentácie, ktorá preukazuje váš prípad

3.   Požiadanie o list od orgánu štátnej správy, ktorá poskytuje potrebné dôkazy o vysokej miere nezamestnanosti.

Ak sa vám podarí splniť hranicu milióna dolárov, nemusíte sa starať o zapojenie štátu v priebehu procesu TEA. Ale ak je vaša investícia nižšia ako 500.000 dolárov, účasť štátu môže byť povinná, aj keď to nie je nevyhnutné. Označenie TEA môžete sledovať:

1.   Odoslaním listu, ktorý bol overený autorizovaným orgánom štátnej správy. List bude obsahovať príslušné údaje, ako je umiestnenie novej oblasti s vysokou mierou nezamestnanosti.

2.  Poskytovanie oprávnených dôkazov, ktoré môžu preukázať, že nový obchodný subjekt investuje v oblasti nezamestnanosti vo výške 150% celoštátneho priemeru.

Existujúce TEA

Ako už bolo povedané, je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že mnoho štátov už poskytuje overený zoznam TEA, vrátane Kalifornie, Floridy, Idaho, Kansasu, Gruzínska, a Washington. Certifikáty sú však vydávané samostatne.

Teraz, keď už lepšie rozumiete TEA, môžete sa lepšie pripraviť a zlepšiť svoje šance na získanie EB-5  visa.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme