EN | CZ | SK

Obamove nariadenie pre ilegálnych prisťahovalcov v USA

Obama

Obamove nariadenie pre ilegálnych prisťahovalcov v USA

Prezident Obama zaviedol nové opatrenia na riešenie problémov s nelegálnymi prisťahovalcami v USA. Obamove nariadenie znamená pre cudzincov, ktorí sú v USA ilegálne, že môžu zostať v Spojených štátoch, bez toho by boli deportovaní. Aj keď toto rozhodnutie vyvolalo veľa kritiky, dalo týmto prisťahovalcom možnosť žiadať o pracovné povolenie a získať právnu ochranu v USA. Mohlo by to tiež vyriešiť obrovský problém s obyvateľmi v Spojených štátoch, ktorí sú bez dokladov. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako môžu prisťahovalci podať žiadosť o amnestiu, čítajte ďalej.

Zabezpečte si kvalifikovaného imigračného právnika

Predtým, než začnete s vypĺňaním žiadosti, je veľmi dôležité nájsť si spoľahlivého a kvalifikovaného imigračného právnika. Okrem konzultácii s ním o svojom imigračnom statuse, budete potrebovať skúseného človeka, ktorý vás prevedie celým týmto procesom. Tento proces totiž nie je taký jednoduchý, ako by sa mohol zdať. Vzhľadom k tomu, že legislatíva okolo amnestie je veľmi často menená, budete potrebovať všetku pomoc, ktorú môžete získať.

Spôsobilosť

Ako už bolo spomenuté, zákony a právne predpisy, ktoré sa týkajú amnestie sa často menia, to znamená, že aj keď ste možno v USA bez platného víza, môžete podať žiadosť o amnestiu. Ak splníte požiadavky, váš manžel alebo deti, môžu spolu s vami dostať šancu požiadať o zmenu imigračného statusu.

Získajte potrebný formulár

Aby bolo možné požiadať o amnestiu, budete musieť vyplniť potrebný formulár. Formulár je možné získať z kancelárie USCIS, alebo z ich internetových stránok. Ak získate formulár, musíte splniť požiadavky podľa podrobných pokynov, ktoré sú dané. Po vyplnení žiadosti s požadovanými dokladmi, môžete získať právne postavenie a budete môcť žiadať o zamestnanie, ale len ak podáte žiadosť o pracovné povolenie. To znamená, že môžete pracovať a zostať v USA legálne, v priebehu toho ako USCIS  posudzuje žiadosť.

Rozhodnutie

Po posúdení Vašej žiadosti Vás bude USCIS kontaktovať a informovať o svojom rozhodnutí. Avšak, ak stále čakáte na rozhodnutie, je potrebné konzultovať s USCIS a informovať sa o ich pravidlách a opatreniach. Existujú určité veci, ktoré nemôžete robiť, keď je vaša žiadosť preskúmavaná, a je veľmi dôležité ich sledovať, aby vaša žiadosť nebola zamietnutá.

Aj keď sa to môže zdať niekedy ťažké, je možné, že takmer každý prisťahovalec využije toto nariadenie za účelom získania pracovného povolenia a právnej ochrany pred vykorisťovaním. Tento spôsob môže využiť niekoľko miliónov nelegálnych cudzincov, pretože budú mať jednodúchú cestu k občianstvu, ak sú ochotní niečo pre to urobiť.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme