EN | CZ | SK

Ktoré oblasti v USA sú najlepšie pre vaše podnikanie?

podnikanie

Ktoré oblasti v USA sú najlepšie pre vaše podnikanie?

Ak ste nerezidentom a chcete rozbehnúť podnikanie v USA, budete čeliť rôznym dôležitým rozhodnutiam. Jeden z najväčších problémov je zvyčajne vybrať si, kde v rámci USA budete podnikať. Amerika sa skladá z rôznych geografických a demografických oblastí, pričom každá z nich má rozličnú právnu a daňovú legislatívu, kúpyschopnosť, ale aj napríklad podnebie. Preto je miesto vášho podnikania veľmi dôležité a môže ovplyvniť aj úspešnosť vášho biznisu.

Najprv by ste mali zvážiť predmet a rozsah vášho podnikania. Niektoré miesta sú lepšie pre rôzne typy spoločností v závislosti od právneho odvetvia. Napríklad, Silicon Valley je vhodné pre spoločnosti zamerané na IT, Boston  pre biotechnológiu a spoločnosti zamerané na módu a médiá, New York je zase vhodným miestom kde najlepšie zarobiť peniaze.  Tiež by ste mali vziať do úvahy dostupnosť ľudského kapitálu, sieťové možnosti a spotrebné hodnoty daného regiónu. Existujú veľké rozdiely medzi bezstarostnou mentalitou West Coast-u a asertívným a rýchlo sa rozvijajúcim East Coast-om, takže je len na vás, ktorý z nich si vyberiete. Nakoľko budete musieť osobne dohliadať na prevádzku vášho podnikania a obvykle zoberiete so sebou aj rodinných príslušníkov, aj náklady na bývanie môžu hrať významnú úlohu v procese rozhodovania. Mali by ste vedieť, že život v populárnych mestách ako New York a San Francisco je nákladný, čo môže negatívne ovplyvniť váš biznis, a to najmä ak ste začínajúci podnikateľ.

Ďalšia vec, ktorú treba zvážiť je voľba štátu, kde spoločnosť založíte. Treba vedieť, že nemusí byť rovnaký, ako miesto, kde podnikáte. Nevada, Delaware a Wyoming sú typicky označované ako “korporátne nebo” a sú všetky veľmi populárne pre založenie spoločností. Prijateľné obchodné právo a žiadne dane z príjmov právnických osôb – pre tieto výhody sú favorizované pred ostatnými štátmi. Avšak založenie spoločnosti v inom štáte nie je tiež zlý nápad. V skutočnosti, ak budete podnikať len v jednom štáte a nemáte v úmysle expandovať do iného štátu, potom je najlepšie založiť spoločnosť v tomto konkrétnom štáte. Je to pretože ak založíte spoločnosť v inom štáte, ako v tom, v ktorom aktuálne podnikáte, bude to považované za činnosť vykonávanú mimo štátu a budete musieť platiť rôzne poplatky a taktiež vám to pridá viac papierovania. Takže benefity inkorporácie v korporátnom nebe nie sú až také výhodné pre malé podniky na vyváženie pridaných poplatkov.

Pri výbere sídla spoločnosti musíte zvážiť veľa elementov. Správny výber sídla  je možno najdôležitejšiím rozhodnutím v investičnom procese, a akonáhle ste si vybrali, je veľmi nákladné to zmeniť. Aby ste sa ubezpečili, že si vyberiete správne, neváhajte kontaktovať immigrationbiz.sk. Náš profesionálny tím je vždy pripravený vám pomôcť.

Kliknite sem a dozviete sa ako napísať podnikateľský plán.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme