EN | CZ | SK

Ako si správne vybrať regionálne centrum?

regionálne centrum

Ako si správne vybrať regionálne centrum?

V našom poslednom príspevku sme vám predstavili možnosť investovania prostredníctvom regionálneho centra. Z desať tisíc EB-5 zelených kariet ročne je tritisíc vyhradených pre cudzích štátnych príslušníkov, ktorí sa rozhodnú použiť túto altrenatívu investovania. Nižšia hodnota investície a voľnejšia tvorba pracovných miest je to, čo robí túto možnosť tak populárnu. USCIS odhaduje, že približne 90% EB-5 víz sú založené na investícií do regionálneho centra. Preto si myslíme, že stojí za to preskúmať túto možnosť podrobnejšie.

Regionálne centrum je hospodársky subjekt, verejný alebo súkromný, ktorý sa podieľa na podpore ekonomického rastu, zlepšení regionálnej produktivity, vytváraní pracovných miest a zvýšení investícií do domáceho kapitálu. To musí byť v súlade s prísnymi predpismi USCIS. Od 1. apríla 2014 bolo schválených približne 480 regionálnych centier. To znamená, že máte veľa možností na výber. Okrem výberu regionálneho centra ste povinní zvoliť aj jeden konkrétny investičný projekt. Mnoho regionálnych centier má viac projektov, takže rozhodovanie nemusí byť veľmi ľahké. Preto vám ponúkame niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť.

Pri výbere regionálneho centra vám odporúčame nasledovné:

BEZPEČNOSŤ: Po prvé, regionálne centrum musí mať označenie úradom USCIS a byť aktívne v čase vašej investície. Skontrolujte tiež či má výskumný systém, aby vám poskytol štatistiky a ďalšie informácie .
● SKÚSENOSTI: Preskúmajte účinnosť projektov regionálneho centra. Napriek skutočnosti, že predchádzajúce projekty boli úspešné, nie je žiadna záruka, že ten váš bude efektívny .
● RÝCHLOSŤ: Väčšina regionálnych centier spája viac investícií na financovanie svojich projektov s cieľom zabezpečiť finančnú stabilitu obchodného podniku. V tomto prípade je dôležité zvoliť regionálne centrum, ktoré môže prilákať viac investorov v krátkej dobe.
● MANAŽMENT: Uistite sa, že generálny partner(i) a vedenie tímu regionálneho centra majú znalosti s programom EB-5 a uvedomujú si svoju zodpovednosť za dokončenie projektu a vytvorenie potrebných pracovných miest.
● PRACOVNÉ MIESTA: Hoci nepriame vytváranie pracovných miest je prijateľné pre regionálne centrá, projekty s aspoň nejakým významným množstvom priamej tvorby pracovných miest môže byť bezpečnejšia alternatíva.

Vybrať si to správne regionálne centrum môže byť veľmi ťažká úloh, preto kontaktujte immigrationbiz.sk. Náš profesionálny tím vám rád pomôže.

Kliknite sem a dozviete sa viac o zelenej karte.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a dostávajte týždenné aktualizácie ZDARMA!

 

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme