EN | CZ | SK

Som v USA. Čo teraz?

život v USA

Som v USA

Po dlhom procese získavania víz, balení, lúčení so svojou rodinou a priateľmi a sťahovania do USA, môže sa vám zdať, že to najťažšie už máte za sebou. No, v niektorých ohľadoch áno, ale v iných veciach ani nie. Aj keď ste pravdepodobne seba a svoju rodinu pripravili na nový život  (najmä po prečítaní predchádzajúceho článku Aké sú potreby vašej rodiny pri sťahovaní do USA), sú určité veci, ktoré by ste mali zobrať po nasťahovaní do úvahy.

Prvú vec, ktorú by ste mali spraviť je zoznámiť sa s novým mestom. Je veľmi dôležité aby ste si spravili čas a získali vedomosti o vašom novom meste a štáte, môžete si vybrať z viac ako 50 štátov, pričom každý je iný svojím podnebím, kultúrou atď. Napríklad počasie v Miami na Floride je v polovici decembra úplne odlišné ako v Bostone, Massachusetts, v rovnakom časovom období. Ak pochopíte základné informácie, môže vás to zachrániť od toho, aby ste si na Floridu so sebou priniesli zimné topánky a vlnené svetre.

Počasie nie je to jediné, čomu sa budete musieť prispôsobiť. Doprava je diametrálne odlišná v rôznych častiach USA. Aj keď sa jazdí po pravej strane cesty, rozhodnúť sa či vlastniť auto záleží na tom, kde žijete. Ďalším bodom na zváženie je získanie vodičského preukazu v štáte, v ktorom žijete. Každý štát iný úrad, ktorý vydáva vodičské preukazy, bližšie pozrite na http://www.usa.gov/Topics/Motor-Vehicles.shtml. Prečítajte si prosím požiadavky pre štát, v ktorom žijete, pretože požiadavky a poplatky sa môžu líšiť. Dokonca aj keď máte cudzí vodičský preukaz, môžete byť požiadaní, aby ste absolvovali ďalší kurz alebo vzdelávací program.

Ďalšiu vec, ktorú musíte zvážiť, je zdravotné poistenie pre vás a vašu rodinu. S nástupom nového zákona o zdravotnej starostlivosti, rodiny prisťahovalcov majú nárok na súkromné ​​zdravotné poistenie. Môžete mať dokonca nárok na zníženie nákladov na mesačné poistné. Viac informácií o zdravotných výhodách možno nájsť na adrese https://www.healthcare.gov/what-do-immigrant-families-need-to-know/.

Hoci doprava a zdravie boli použité predovšetkým ako príklady, existujú aj iné oblasti ako vzdelávacie systémy, jedlo, reč a maniere americkej kultúry. Najlepší spôsob, ako začať riešiť niektoré z týchto problémov je byť vnímavý, skúšať nové veci a premýšľať o tom, ako sa môžete prispôsobiť tejto novej kultúre. Pamätajte si na  dôvody, prečo ste sa rozhodli prísť do Ameriky, a aj keď môže trvať nejakú dobu, než sa vy a vaši rodinní príslušníci prispôsobite životu v USA, majte na mysli, že to naozaj stojí za to!

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme