EN | CZ | SK

Aký je rozdiel medzi “SSN Number” a “EIN Number”?

SSN Number

Aký je rozdiel medzi “SSN Number” a “EIN Number”?

Číslo sociálneho poistenia (SSN Number – Social security number) je dané osobe vo veku 18 rokov alebo staršej. Môžete ho získať od Úradu sociálneho zabezpečenia v USA. Obdržanie SSN je jednou z vecí, ktoré vám pomôžu získať určité výhody v krajine. SSN Number je preukaz, ktorý obsahuje referenčné číslo občana. Toto jedinečné referenčné číslo je priradené ku každej osobe v rámci systému sociálneho zabezpečenia. Číslo zostáva rovnaké po celú dobu ľudského života.

Ak sa niekto chce prisťahovať do USA, musí požiadať o SSN. Berte na vedomie, že číslo sociálneho poistenia môže byť použité pre rôzne účely, ako sú:

–        Platenie daní

–        Domáhanie sa dávok sociálneho zabezpečenia

–        Preukazovanie totožnosti atď

Kým SSN je udelené osobám na preukázanie totožnosti, EIN “Employment identification number”  je vydané pre identifikáciu spoločnosti. Je používané právnickými osobami, ako aj fyzickými osobami pri  platení daní. Avšak, toto číslo sa považuje skôr za identifikačné číslo spoločnosti. Je udeľované aj  štátnym podnikom, vládnym agentúram, spoločnostiam s ručením obmedzeným (LLC, LTD) a tak ďalej. Toto identifikačné číslo známe tiež ako “Federal Employer Identification Number” (FEIN) je špeciálne číslo zložené z deviatich číslic pridelených podnikateľským subjektov pôsobiacich v USA podľa “Internal Revenue Service”. To umožňuje spoločnostiam alebo organizáciám aby mohli slobodne podnikať v USA. Berte na vedomie, že IRS používa EIN číslo na identifikovanie daňovníkov, ktorí potrebujú podať rôznorodé daňové priznania.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a získajte ZADARMO e-book Ako získať E2 víza do USA a tiež získate týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme