EN | CZ | SK

Sťahovanie do USA

Sťahovanie do USA

Každé sťahovanie môže byť pre vašu rodinu vyčerpávajúce, najmä pre deti. Myšlienka opustiť svoju rodinu a priateľov a odísť bývať do neznámeho mesta môže byť desivá. Tak ako musíte zvážiť ktorý vízový program si vyberiete, musíte vziať do úvahy aj potreby vašej rodiny.

Všeobecne platí, že vízový proces trvá dlhú dobu. Od doby, kedy ste začali hovoriť s členmi rodiny o vízovom procese, do doby, kedy ste vlastne získali vízum, môže prejsť veľa času. Ich prvotné nadšenie nad možnosťou sťahovania sa do Spojených štátov sa môžu stať vzdialenou spomienkou. Ak chcete pomôcť zmierniť prvotný šok zo sťahovania sa do inej krajiny, postupujte podľa nasledujúcich rád ako uľahčiť vašej rodine prejsť cez celý proces.

1) Informujte vašu rodinu o sťahovaní alebo si vytvorte kalendár

Je dôležité, aby vaša rodina mala vždy aktuálne informácie o vízovom procese. Tým, že je zapojená do celého procesu, získa čas na spracovanie informácií a začne chápať, že sa bude pohybovať v blízkej budúcnosti. Je dobré, aby ste pre vašu rodinu napísali plánovací kalendár. Aj keď tento proces môže byť neistý na presnom dátume, ale tým, že máte aspoň predbežný termín, vaša rodina sa môže baliť a pripravovať sa na odchod.

2) Preskúmajte americkú kultúru vo svojej domovskej krajine

Presun do inej krajiny môže byť ťažký, najmä ak ste tam po prvý krát. Ak chcete pomôcť s kultúrnym šokom, skúste pripraviť svoju rodinu na rôzne aspekty americkej kultúry. Toto môže byť dosiahnuté prostredníctvom sledovania televíznych programov, pri pohľade na fotky z oblasti, v ktorej sa bude pohybovať, navštevovaním amerických reštaurácií alebo umožnite vašim deťom dopisovať si s kamarátom, ktorý žije v USA.  Tieto malé veci dodajú vašej rodine nový pohľad na americký život a pomôžu im lepšie pochopiť americkú kultúru.

Ďalší skvelý nápad je nastaviť hodiny vo vašom dome na časové pásmo, ktoré je v Amerike. To vám pomôže naučiť sa prispôsobiť zmene času a naplánovať kedy môžete volať a spojiť sa s rodinou späť domov.

3) Rozlúčte sa

Či už zorganizujete malú oslavu alebo večeru vo vašej obľúbenej reštaurácií, je veľmi dôležité, aby vaša rodina mala možnosť sa rozlúčiť so svojimi priateľmi a rodinou. Môže to byť dobrá príležitosť aby ste vašich priateľov oboznámili s miestom, na ktoré idete. Môžete vždy zostať v kontakte prostredníctvom Facebooku, Instagramu alebo Skypu.

Zo všetkého najdôležitejšie je upokojiť vašu rodinu, že tento krok bude pozitívnou skúsenosťou. Čím viac príležitostí budete mať zoznámiť sa s oblasťou, v ktorej budete bývať, tým lepšie sa bude vaša rodina cítiť v priebehu celého procesu.

Čítajte tu viac o pracovných vízach pre Vášho manžela, alebo manželku. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a dostávajte týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme