EN | CZ | SK

Podnikatelia a investori: Aké sú možnosti visa v USA?

visa v USA

Aké sú možnosti visa v USA?

V nasledujúcom článku vám priblížime niektoré možnosti  pre investorov, majiteľov podnikov a podnikateľov, ktorí chcú začať podnikať v USA. Typ visa v USA, o ktoré by ste mali žiadať, závisí od toho, koľko peňazí chcete investovať, či chcete trvalé alebo dočasné vízum a na ktoré vízum máte nárok.

E-2 Investor Visa

Tento typ víz je jednou z možností pre podnikatelia založiť novú firmu v USA, aktívne spravovať a riadiť prevádzku podniku v USA a investovať značné množstvo peňazí. Avšak, musíte byť z jednej z krajín s ktorou má USA zmluvu. Kliknite sem pre zoznam krajín. E-2 víza sú neprisťahovalecké víza. Množstvo peňazí, ktoré budete musieť investovať sa bude líšiť podľa podnikania, ale musí byť podstatné vo vzťahu k celkovým nákladom na zriadenie podniku. Výhody týchto víz sú napr. ich možné predĺženie a váš manžel/manželka má nárok na pracovné vízum. Tiež môžete požiadať o E-2 vízum vo svojej domovskej krajine na americkom konzuláte.

EB-5 Zelená karta získaná prostredníctvom investovania (EB5 Green Card)

Hlavnou výhodou tohto imigračného víza je, že vy a vaša rodina získate Zelené karty, avšak nevýhodou je, že toto vízum vyžaduje značné investície (buď 500,000 dolárov alebo 1 000,000 dolárov), a vzhľadom na túto požiadavku je vízum drahé . Niektoré z hlavných kritérií sú :

• Musíte investovať alebo sa aktívne podieľať do procesu investovania buď 1.000.000 dolárov v mestskom prostredí, alebo 500.000 dolárov vo vidieckom prostredí

• Investícia musí byť aktívna alebo riziková

• Musíte preukázať, že investícia má priamo alebo nepriamo za následok vznik desiatich pracovných miest na plný úväzok v rámci 2 rokov

Ďalšie možnosti pre investorov a podnikateľov

Ďalší mi možnými vízami sú víza H1-B a L-1. H1-B je štandardné profesionálne pracovné vízum, ktoré je určené pre veľké spoločnosti, a ak ste nová spoločnosť bez finančných prostriedkov, zákazníkov alebo príjmov, mohlo by to predstavovať problém. Musíte mať aspoň bakalársky titul. Viac o H1-B vízach tu.

L-1 vízum je určené pre transfery zamestnancov v rámci spoločnosti. Ak chcete žiadať o tento typ víz, musíte byť zamestnaný v pridruženej spoločnosti v cudzej krajine po dobu najmenej jedného roka. Viac o L-1 vízach tu.

Páčil sa vám tento článok?

Zdieľajte ho!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme