EN | CZ | SK

Aké sú prekážky získania víza do USA?

víza do USA

Úspešnému získaniu víza do USA predchádza dlhá cesta. Ak sa na túto cestu vyberiete, môže sa vám stane, že budete musieť čeliť odmietnutiu. Z tohto dôvodu sme si pre vás pripravili prehľad hlavných príčin zamietnutia víz. Dávajte pozor na malé detaily, ktoré by vám mohli ušetriť nielen čas, ale aj peniaze.

Poznajte ten správny typ víz, ktoré potrebujete a poplatky s nimi spojené

Existuje mnoho typov neprisťahovaleckých víz pre tých jednotlivcov, ktorí sa usilujú o víza do USA. Je nevyhnutné, aby ste pochopili druh víza o ktorý žiadate, a to pred tým ako podáte žiadosť, pretože každý typ víza má svoj ​​vlastný súbor požiadaviek. Zoznam neprisťahovaleckých typov víz nájdete tu. Poplatky sú nevratné z akéhokoľvek dôvodu, a to aj pri späťvzatí žiadostí, a vyžadujú sa znova v prípade, ak si podáte novú prihlášku. Poplatky sa môžu pohybovať od 300 USD do 1000 USD alebo viac, v závislosti od druhu víz. Okrem toho môže získať výnimku v prípade, ak nespĺňate finančné podmienky k získaniu víza.

Porozumejte vízovým požiadavkám

Žiadosti o neprisťahovalecké vízum možno nájsť on-line prostredníctvom webovej stránky USCIS. Všetky formuláre sú dodávané s kontrolným zoznamom a osobitnými pokynmi, ktoré vám pomôžu ako vyplniť prihlášku. Uistite sa, že použijete kontrolný zoznam a postupujete podľa pokynov. Dávajte si pozor na to, že formuláre sú neustále aktualizované.

Preverte všetko, čo by mohlo ohroziť vašu vízovú prihlášku

Všetko sa preskúma s mikroskopickou presnosťou. Uistite sa, že informácie vo vašej prihláške sú pravdivé, a že ste predložili všetku dokumentáciu, ktorá je potrebná na získanie víza. Vynechanie niektorej informácie môže skomplikovať celý proces. Zoznam nespôsobilostí pre získanie víz nájdete tu. Hlavnými prekážkami sú:

1)      trestné činy

2)      osoby s komunikačnými poruchami so spoločenským významom

3)      osoby, ktoré nemôžu preukázať finančnú podporu z ich domovskej krajiny

4)      osoby, ktoré sú bezpečnostným rizikom pre USA

5)      osoby, ktoré vstúpili do USA nelegálne

Pripravte si potrebnú dokumentáciu

Je dôležité dodržiavať formuláre do bodky. Ak formulár vyžaduje čierny atrament, použite čierny atrament. Milióny žiadostí sa prehodnocuje každý rok. Nedávajte úradníkovi príležitosť odmietnuť vašu žiadosť. Ak sa je potrebné niečo vytlačiť, tak to vytlačte. Dodržiavanie pokynov je dôležité pre úspech vašej žiadosti, čo nás vedie k poslednému bodu.

Podajte žiadosť v správnej forme a na správnom mieste.

Každý typ víza je má vlastný formulár, ktorý musí byť predložený na správnom oddelení. Formulár musí byť zaslaný včas na konkrétnu adresu.

A napokon, ešte raz si skontrolujte vašu žiadosť. Ako bolo uvedené vyššie, váš poplatok za podanie žiadosti sa nevracia v prípade, že dokumentácia nebola riadne predložená.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho alebo dajte like. Nezabudnite Prihláste sa do nášho Newsletter Immigration Biz a dostávajte týždenné aktualizácie ZDARMA!

0 komentáre/komentárov… add one

Zanechajte komentár

CHCEM Ebook ZADARMO!

Checkni IB Youtube Channel

Napísali o nás

Kto sme